Vairākos vēlēšanu iecirkņos vēlētāju skaits bija lielāks nekā prognozēts, nācies pasūtīt papildus biļetenus

Jau no agra rīta, sekojot līdzi vēlēšanu norisei, šīs dienas laikā TV3 paviesojās visos Latvijas novados un uzklausīja daudzus, jo daudzus vēlētājus.

Vēlēšanu iecirkņi šorīt durvis vērā jau plkst.8 no rīta. Pirmās stundas balsotāju skaits gan bija neliels, taču dienai ejot, aktivitāte auga un uz vēlēšanu iecirkņiem plūda arvien lielākas iedzīvotāju straumes.

Vēlētāju rinda, ka stiepjas arī ārpus iecirkņa durvīm, šodien bija novērojama daudzviet Latvijā. Bet vēlētāji bija gatavi gaidīt, pat dažus desmitus minūšu, līdz tiks pie iespējas nobalsot.

Daudzviet vēlētāju skaits šodien bija lielāks par iecirkņu prognozēm, tādēļ no Centrālās vēlešanu komisijas bija jāpasūta papildu vēlešanu biļetenus un aploksnes.

Starp balsotājiem šodien bija visa vecuma iedzīvotāji. Daudzi vēlēšanu iecirkņos ieradās kopā ar bērniem, lai rādītu piemēru. Netrūka arī jauniešu,  kuriem šīs ir pirmās vēlēšanas dzīvē: “Es domāju, ka tas ir ļoti svarīgi. Es balstījos uz vecāku viedokli. Debates skatījos, uzzināju kaut ko jaunu.”

Iedzīvotāji šodien arī pauda – izvēlēties, kurai partijai atdot savu balsi lielākoties bija viegli – partiju saraksti un piedāvājumi pētīti jau iepriekš. Atlicis vien savilkt plusus un svītrojumus.

Vēlētāji gan pauda arī neapmierinātību gan ar norisēm valstī kopumā, gan sadrumstalotajām partiju piedāvājumu: “Paskatīsimies, ar ko šis cirks beigsies. Jūs taču saprotat, ka Latvijā otro reizi ir tik liels partiju skaits.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairums balsotāju šodien savu izvēli izdarīja, jau ar skaidru vēlmi, ko sagaida no nākamās Saeimas un valdības. Vēlmju daudz un dažādu, taču viena no galvenajām – lai nākamie tautas priekšstāvji tur priekšvēlēšanu solījumus: “Es nobalsošu un zināšu ko un kam prasīt.”

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm