Ušakovs zemo vēlētāju atbalstu “Saskaņai” skaidro ar partijas lēmumu februārī rīkoties valstiski

Uz vēlēšanu rezultātu sagaidīšanu šovakar pulcējas partija “Saskaņa”, kura bijusi pēdējo trīs vēlēšanu uzvarētāja, taču kurai pirms šīm vēlēšanām reitingi prognozēja ievērojamu atbalsta kritumu.

“Saskaņa” vēlēšanu rezultātus sagaidīs “Atta” centrā Rīgā.

Partijas biedri tikai nupat sākuši pulcēties, tādēļ pagaidām cilvēku ir samērā maz, un atmosfēra ir mierīga. Šovakar “Atta” centrā nebūs visi partijas līderi, jo šogad viņi izvēlējušies rezultātus sagaidīt ar reģionu komandām. Tā piemēram, partijas premjerministra amata kandidāts Ivars Zariņš atrodas Vidzemē, jo no šī apgabala arī startēja vēlēšanās, savukārt, partijas vadītājs Jānis Urbanovičs devies kolēģus atbalstīt uz Latgali.

Tomēr galvaspilsētā atrodas partijas domes vadītājs un eiroparlamentārietis Nils Ušakovs.

Šajās Saeimas vēlēšanās “Saskaņas” pozīcijas ir krietni pasliktinājušās un prognozes rādā, ka partija varētu ierindoties vien piektajā vai sestajā vietā. Ušakovs salīdzinoši sliktos rezultātus skaidro ar partijas lēmumu februārī rīkoties valstiski: “Šis ir loģisks provizoriskais vēlēšanu rezultāts. Februārī mums bija izvēle rīkoties valstiski vai saglabāt mūsu vēlētāju. Mēs izvēlējāmies rīkoties valstiski – atklāti nosodīt Krievijas sākto karu Ukrainā.”

Kā redzams provizoriskajos rezultātos, vēlētāju balsis ieguvuši arī “Stabilitātei!” un “Latvijas Krievu savienība”. Ušakovs konkurentu veikumu gan nesaista ar “Saskaņas” zaudētajiem vēlētājiem. Viņaprāt, ne visi “Saskaņas” atbalstītāji ir prokrieviski noskaņoti: ” Noteikti, ka vēlētāji nav pievērsušies prokremliskajiem spēkiem. Daudzi krieviski runājošie cilvēki noteikti ir palikuši mājās, jo ir šokā par notiekošo pasaulē. Es noteikti nebūtu tik pesimistriski noskaņots, ka maz cilvēku izvēlas Rietumu vērtības. Ir jāstrādā.”

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm