Saeimā ievēlēti pieci Rīgas domes deputāti. Ko tas nozīmē galvaspilsētas koalīcijai?

No Rīgas domes Saeimā iekļuvuši vairāki deputāti, tostarp arī pilsētas vicemērs Edvards Smiltēns. Tas nozīmē, ka izmaiņas gaidāmas Rīgas koalīcijas frakcijās.

Apkopojot Saeimas vēlēšanu rezultātus, parlamentā vietu ieguvuši pieci līdzšinējie Rīgas domes deputāti. No NA/LRA frakcijas uz Jēkaba ielu dosies vicemērs Edvards Smiltēns, “Jaunās Vienotības” deputāts Uģis Rotbergs, “Progresīvo” pārstāvji Antoņina Ņenaševa un Edmunds Cepurītis, kā arī opozīcijā strādājošais Oļegs Burovs.

“Progresīvie” vēlēšanās startēja kopā ar “Attīstībai/Par!”, taču līdz ar kadru rotāciju partiju pārstāvju īpatsvars frakcijā nemainīsies – vietā nāk “Progresīvo” deputāte Zane Pūpola un no “Kustības Par!” aizgājusī Žanete Eglīte. Līdz ar to frakcijas vadītājs sola, ka atbalsts mēram no viņu puses būs arī turpmāk.

“Mēs jau ilgstoši esam runājuši ar tiem deputātiem, kuri seko pēc tam – viņi ir gatavi nākt un darboties Rīgas domē, līdz ar ko tādas kopīgās izmaiņas domē no mūsu frakcijas nebūs nekādas,” saka “Progresīvie” frakcijas priekšsēdētājs Rīgas domē Mārtiņš Kossovičs.

Pretenzijas pret Staķa darbu nav arī “Jaunajai Vienotībai”, savukārt “nacionāļi” šādu jautājumu vēl nav cilājuši. Nacionālā apvienība šobrīd zaudē vicemēru, un līdz ar valdības izveidi Saeimā varētu iekļūt vēl vismaz divi frakcijas deputāti, līdz ar ko, nomainītos teju puse komandas. Sarunas par to, vai un kuru virzīt par vicemēru Smiltēna vietā, varētu būt smagas, jo pati frakcija par savu līdzšinējo darbu neesot sajūsmā.

“Mums bija diezgan daudz iniciatīvu, kuras nav vainagojušās panākumiem. No savas puses varu teikt, ka tas, ko mēs būtu paveikuši šajos divos gados – nav ļoti sekmīgi raksturojams, bet mēs droši vien runāsim tālāk. Arī ļoti svarīgi ir, kā savu vietu redz nākamie deputāti vai viens vai vairāki,” teic NA/LRA frakcijas vadītājs Rīgas domē Einārs Cilinskis.

Rīgas dome līdz šim bija tāds kā atspulgs valdības koalīcijai, taču ne “Konservatīvie”, ne “Attīstībai/Par!” šobrīd Saeimā vairs nav pārstāvēti. Tīri teorētiski balsu vairākumu koalīcija varētu nodrošināt arī bez šo partiju pārstāvjiem, taču pagaidām politiķi partneru rindas retināt neplāno.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas līmenī vēlētājs viņiem uzticējās pirms diviem gadiem, tāpēc viņi ir koalīcijas biedri, un šobrīd nav domu un iemeslu pārskatīt koalīcijas līgumu,” saka Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

“Ja viņu darbībās nebūs kaut kādas izmaiņas, destruktīvas rīcības, es nezinu, kāpēc tas būtu vajadzīgs,” norāda Kossovičs.

Izmaiņas gaidāmas arī citās pilsētās – saskaņā ar rezultātiem Saeimā iekļuvuši Salaspils, Kuldīgas, Siguldas un Ādažu novadu ilggadējie vadītāji. Likums paredz – pat ja viņi uz Saeimu iet negribētu, viņiem vienalga nāktos zaudēt pašvaldības deputātu mandātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm