Politiķi nespēj sniegt vienotu redzējumu, kā veicināt darbaspēka pieejamību

Kur ņemt darbaspēku, kā palielināt investoru interesi par Latviju un kā apkarot korupciju – par šiem un citiem jautājumiem ārvalstu investori šodien iztaujāja premjera amata kandidātus un partiju līderus.

Ārvalstu investori Latvijas budžetā ik gadu iemaksā vairākus miljardus eiro, tādēļ īsi pirms vēlēšanām uzņēmēji mēģināja pārbaudīt populārāko partiju kompetenci par nozarei svarīgiem tematiem. Viedokļus politiķiem nācās aizstāvēt angļu valodā – starptautiskas un kompetentas publikas priekšā, jo pasākumu vēroja investori no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas un citām valstīm. Jautājumi visdažādākie – kāpēc kaimiņvalstīs investoriem ir labāki apstākļi, kā veicināt energoneatkarību un vai valdības plānotais atbalsts energokrīzē būs pietiekams.

Viktors Valainis
“Zaļo un zemnieku savienības” valdes loceklis

“Mūsuprāt, tik stratēģiski svarīgu infrastruktūru kā Skultes terminālis ir jābūvē valstij piederošam uzņēmumam. To var vēlāk pārvaldīt kāds privātā sektora spēlētājs, taču tai ir jāpieder valstij.”

Kaspars Briškens
“Progresīvo” premjera amata kandidāts

“Ir jāstiprina atbalsts ģimenēm, jo divām trešdaļām ģimeņu nav nekādu iekrājumu. Ja mēs to nedarīsim, riskējam ar to, ka iekļūsim tādā pašā ekonomiskās lejupslīdes spirālē kā 2008.gadā.”

Arvils Ašeradens
“Jaunās Vienotības” priekšsēdētājs

“No ārvalstu investoriem ir milzīga interese, lai attīstītu enerģijas ražošanas jaudas, un mums ir jāizveido komanda, kas strādās ar šo situāciju, jo mēs redzam, ka šobrīd ir tendence šīs ražošanas jaudas tirgot projām no Latvijas, taču ir jāmeklē risinājumi, kā nodrošināt, ka investori šīs jaudas atstāj vietējam tirgum.”

Politiķiem bija jādiskutē arī par korupcijas apkarošanu nozarē un investoriem īpaši sāpīgu jautājumu – darbaspēka pieejamību. Diemžēl tieši šai problēmai risinājums, kas investoriem būtu pa prātam, tā arī neizskanēja.

Māris Gruzniņš
“Schwenk Latvija” valdes loceklis

“Te risinājums netika tā īsti saklausīts – nu kas tad būs. Protams, mēs saprotam, ka šeit uz vietas kādā vietā ir pārpalikums, kādā trūkums, kā būs ar pārkvalifikāciju, kuras ministrijas pakļautībā tas būs, to īsti nesadzirdēju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zlata Elksniņa-Zaščirinska
Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja

“Partijas, kas pārstāv vairāk to kreiso pusi, viņi vairāk runā par iekšējā darba spēka izmantošanu un pārkvalifikāciju. Savukārt vairākas partijas runā par tādu gudro migrāciju un darba tirgus atvēršanu.”

Lai arī atsevišķās atbildēs netrūka populistisku solījumu un pārmetumu konkurentiem, atzinīgi investori vērtēja politiķu atbildes par zaļās ekonomikas iedzīvināšanu un energoneatkarības veicināšanu.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm