Pīlēns “Apvienotā saraksta” startu vēlēšanās vērtē kā ļoti veiksmīgu

1. oktobrī 22:37

“Apvienotā saraksta” (AS), kurā ietilpst Latvijas Zaļā partija, Latvijas reģionu apvienība, Liepājas partija” (AS), starts vēlēšanās ir vērtējams kā veiksmīgs, intervijā TV3 Ziņām sacīja AS Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns.

Kā novēroja TV3 Ziņas, AS izvēlējies rezultātus gaidīt simboliskā vietā netālu no Saeimas nama. Ballīte gana klusa, tāpēc TV3 Ziņas vaicāja Pīlēnam, kāpēc nav lielāku dzīru.

Pīlēns teica, ka AS ir pieklājīgi, tāpēc no sākuma sagaidīs vēlēšanu rezultātus un tad tos varēs komentēt. Vienlaikus viņš atzina, ka vēlētāju aptaujai pie iecirkņiem “exit poll” ir relatīvi augsta ticamība, bet jāsagaida rezultātus. Viņš teica, ka partiju apvienība ir atbildīgs politiskais spēks, jaunpienācēji ar cilvēkiem, kuri sartējuši ļoti labi. “Paldies, visiem, kas piedalījās vēlēšanās,” sacīja Pīlēns, kopējo vēlētāju aktivitāti vērtējot kā augstu un pateicoties tiem, kas atdeva balsi par AS.

Pīlēns pauda piekrišanu, ka vēlētāji devuši augustu uzticības kredītu AS, taču uzsvēra – partiju apvienība nav pilotprojekts, tā nav cilvēki, kas iepriekš nav izmēģinājuši startēt politikā. Viņš atgādināja 1996., 1997. gadu, kad nāca iniciatīva veidot AS ar tā laika partijām, kas toreiz uzvarēja un Liepājā ieguva 70%. Kopš tā laika pilsēta esot ieguvusi ilgtspējīgu attīstību, tā izvēlējusies pareizo ceļu un sadarbības modeli ar ar trim pieredzes bagātām partijām.

Sadarbības sajūta rada lielu pārliecību, ka šis nav viendienīgs projekts.

Pīlēns pieļāva, ka viena lieta, kas mazliet varēja ietekmēt 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus, ir tas, ka gan Viņu, gan ZZS premjera amata kandidātu Aivaru Lembergu “noņēma” no sabiedriskā medija debatēm. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka būtiskas korekcijas viena politiskā spēka virzienā nesekotu, jautājums, vai tā ir apsveicama prakse šādā veidā organizēt debates.

Viņš atzina, ka cilvēki nezina AS sarakstu, tāpēc uzticības kredīts nedrīkst būt pārspīlēti liels, partiju apvienība centīsies to attaisnot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm