No Kariņa MK locekļiem pusei, visticamāk, neizdosies iekļūt nākamajā Saeimā

No Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Ministru kabineta 14 locekļiem pusei, visticamāk, nebūs izdevies iekļūt nākamajā Saeimā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

2. oktobrī 11:12

No esošajiem Ministru kabineta locekļiem visvairāk balsu ir savākuši premjers Krišjānis Kariņš (JV) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), kuri savākuši attiecīgi 92 413 un 80 555 balsis. Viņi ir savu sarakstu līderi un ir pārliecinoši ievēlēti nākamajā Saeimā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar pašreizējiem datiem, tālāk seko aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), savācot 28 916 balsis un iekļūstot parlamentā. Tālāk seko finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kas savācis 24 381 balsi, kas gan viņam nav ļāvis iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā, paliekot pirmajam “aiz svītras” Zemgalē.

Tāpat 14. Saeimā, iespējams, iekļūs pašreizējais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA), savācot attiecīgi 20 184 un 13 035 vēlētāju balsis. NA pārstāvošais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards arī šoreiz vēlēšanās nekandidēja.

No “Attīstībai/Par” (AP) ministriem pašlaik vienīgo mandātu Zemgalē ieguvis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. Viņu no tuvākā sekotāja šķir ap 30 balsis, bet plusu un svītrojumu skaitīšana Zemgalē ir pabeigta.

Tikmēr Kurzemē AP nav izdevies iegūt nevienu mandātu, līdz ar to nav ievēlēts arī iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, bet veselības ministrs Daniels Pavļuts pašlaik ir otrais “aiz strīpas” Rīgā un no ievēlēšanas viņu šķir aptuveni 40 balsis. AP turklāt kopumā vēl jāpacīnās par iekļūšanu Saeimā, jo pašlaik partijas rezultāts ir tikai nedaudz virs 5% barjeras.

CVK apkopotie balsošanas rezultāti liecina, ka ceturtais valdošās koalīcijas spēks “Konservatīvie” nākamajā parlamentā nebūs iekļuvis, līdz ar to mandātus neiegūs pašreizējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, labklājības ministrs Gatis Eglītis un satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli 1017 vēlēšanu iecirkņos no 1055, un situācija vēl var būtiski mainīties. Tāpat informācija par deputātu kandidātu svītrojumiem un tiem ievilktajiem plusiem turpina mainīties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm