Nacionālās drošības komisijas vadīšanu varētu uzticēt Dombravam; Budžeta komisiju vadīs Reirs

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) vadībai varētu tikt virzīta Jāņa Dombravas (NA) kandidatūra, bet Budžeta komisiju turpmāk vadīs Reirs, noskaidroja aģentūra LETA.

2022. gada 15. decembrī 19:40

Līdzšinējā NDK vadītāja Ināra Mūrniece (NA) uz aizsardzības ministres amata laiku ir nolikusi deputātes mandātu. Tāpēc kā Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis šodien NDK sastāvā tika ievēlēts deputāts Dombrava.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr par Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju ceturtdien ievēlēts līdzšinējais finanšu ministrs, pašreizējais parlamenta deputāts Jānis Reirs (JV). Komisijas vadītājs tika vēlēts, jo līdzšinējā Budžeta komisijas priekšsēdētāja Anda Čakša (JV) nolikusi deputātes mandātu, kamēr pilda izglītības un zinātnes ministres amata pienākumus.

Budžeta komisija pirms Saeimas balsojumiem izskata likumprojektus, kas saistīti ar valsts budžetu, finansēm un nodokļiem. Tāpat komisija skata ziņojumus par valsts ekonomikas attīstības tendencēm, problēmām un nākotnes perspektīvām. Komisija skata arī Finanšu ministrijas ziņojumus par valsts ekonomisko situāciju un budžeta izpildi.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas parlamenta sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Iepriekš izskanējis, ka komisijas, kuru priekšsēdētāji līdz šim bija tagadējie ministri, varētu turpināt vadīt tās pašas partijas pārstāvji.

Pēc Didža Šmita (AS) kļūšanas par zemkopības ministru vakants kļuvis arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja amats.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien kā “Apvienotā saraksta” pārstāve Cilvēktiesību komisijā ievēlēta deputāte Ieva Brante, tāpēc netiek izslēgta viņas virzīšana uz komisijas vadītājas amatu. Tomēr par to, kurš turpmāk vadīs Cilvēktiesību komisiju, vēl esot gaidāmas sarunas nākamnedēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm