LTRK prezidents: Gaidas par nākamajiem četriem gadiem nav īpaši augstas

Gaidas par nākamajiem četriem gadiem nav īpaši augstas, komentējot jaunās valdības veidošanos un pašreizējās prognozes, sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

2022. gada 3. decembrī 10:00

“Sabiedrība ir izdarījusi izvēli un visvairāk balsis atdevusi par “Jauno vienotību”, kuras premjera amata kandidāts bija Krišjānis Kariņš, līdz ar to šī nominācija vadīt jauno valdību ir objektīvā realitāte,” sacīja Rostovskis, piebilstot, ka, neskaitot veiksmīgu ārpolitiku, valdības saturēšanu kopā un situāciju moderēšanu, kopumā pagājušās valdības darbs nebija veiksmīgs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LTRK prezidents arī sacīja, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām Eiropas valstīm, kā arī atpalicība no Lietuvas un Igaunijas pēdējos četros gados ir tikai palielinājusies, tāpēc gaidas par nākamajiem četriem gadiem organizācijā nav īpaši augstas.

“No otras puses, atšķirībā no iepriekšējās valdības, “Jaunajai vienotībai” šoreiz ir vairākums – vairāk ministru un deputātu – un šie četri gadi būs patiesības mirklis tam, vai Kariņa vadībā valsts varēs uzsākt straujāku kursu ekonomikas attīstībai,” prognozēja Rostovskis.

Taujāts par LTRK un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) izstrādātajiem ieteikumiem valdības deklarācijas izveidē, Rostovskis sacīja, ka tie pamatā attiecas uz ekonomikas izaugsmi, tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājību. Vienlaikus LTRK prezidents atzina, ka organizāciju iesaiste deklarācijas izstrādes procesā nebija ļoti gaidīta.

“Rezultātā redzam, ka deklarācijā ierakstītie punkti virkne gadījumos ir ļoti vispārīgi un daudzi mūsu priekšlikumi joprojām nav ņemti vērā, tajā pašā laikā jāatzīst, ka daļa no mūsu idejām tajā ir iekļautas,” komentēja organizācijas prezidents, piebilstot, ka arī turpmāk LTRK un LDDK pēc iespējas vairāk mēģinās iesaistīties valdības rīcības plāna izveidē.

“Bet šobrīd sadarbība noteikti nav tik laba, kā tā varētu būt,” uzsvēra Rostovskis. Viņš sagaida, ka turpmāk no valdības puses būs lielāka interese un vēlme sadarboties ar organizācijām, kas pārstāv tās sabiedrības grupas, kas nodrošina darba vietas, valsts kases piepildīšanu un aktivitātes citās valstij svarīgās jomās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LTRK ir apvienojušies gandrīz 6000 biedru – visu Latvijas reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm