LOSP aicina zemkopības ministra amata pienākumus arī turpmāk uzticēt Gerhardam

Krīzes apstākļos zemkopības ministra amatu jāieņem pieredzējušam un nozares darbu pārzinošam politiķim un Kaspars Gerhards tāds ir, uzskata Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē.

6. oktobrī 14:41

Kontekstā arī 14. Saeimā ievēlēto politisko partiju sāktajām sarunām par valdības izveidošanu, LOSP tās aicina rīkoties valstiski un atbildīgi un jaunās valdības zemkopības ministra amatā virzīt līdzšinējo zemkopības ministru Kasparu Gerhardu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā norāda, ka Gerharda vadībā lauksaimniecības nozare ir spējusi pārvarēt Covid-19 krīzi un patlaban tiek īstenoti pasākumi, lai nekavējoties samazinātu Krievijas kara Ukrainā radīto negatīvo ietekmi uz Latvijas lauksaimniecības nozari.

Guntis Gūtmanis
LOSP priekšsēdētājs

“Krīzes apstākļos ir izšķiroši, lai zemkopības ministra amatu ieņemtu profesionāls un nozares darbu pārzinošs politiķis. Šis nav laiks eksperimentiem, jo situācija mainās nepārtraukti, un ir jāspēj ne tikai savlaicīgi reaģēt uz jaunajiem apstākļiem, bet arī nekavējoties rīkoties. Zemkopības ministra kandidātam jābūt ar skaidru redzējumu, kā nozarei turpmāk attīstīties, lai stiprinātu Latvijas tautsaimniecību un sekmētu ekonomikas izaugsmi. K.Gerhards ir darbos, nevis vārdos apliecinājis savu profesionalitāti – ar skaidru redzējumu par nozares turpmāko attīstību un spēju vest visu nozari cauri krīzes apstākļiem. Viņu atzinīgi vērtē ne tikai Latvijas lauksaimnieku saime, bet arī kolēģi ES.”

LOSP valde atzinīgi vērtē zemkopības ministra Gerharda līdz šim paveikto. Tajā norāda, ka Gerharda vadībā Latvijai izdevies būtiski palielināt mūsu lauksaimniekiem piešķirto ES fondu atbalstu nākošajiem gadiem, īpaši svarīgs šajos apstākļos ir palielinājums tiešmaksājumiem, viņa darbs ir ne tikai palīdzējis nozarei izdzīvot, bet arī sekmējis tās attīstību. Turklāt šobrīd nedrīkst pieļaut situāciju, ka Zemkopības ministrijas grožus pārņem kāds, kuram nav nepieciešamo zināšanu, klātesamības un izpratnes par nozares šā brīža kritiskajiem un steidzamajiem jautājumiem, kas iezīmēs nozares ne tikai attīstību, bet pašos pamatos arī izdzīvošanu krīzes apstākļos.

LOSP

“LOSP stingri norobežojas no citu lauksaimnieku nevalstisko organizāciju paustā, kas noliedz lauksaimniecības nozarē sasniegto aizvadītajos četros gados, un aicina koalīciju veidojošās partijas uzklausīt visas nozares nevalstiskās organizācijas, kritiski izvērtējot masu medijos iepriekš izskanējušo informāciju, kas, iespējams, satur šauru interešu pārstāvību.”

Arī Latvijas piekrastes zvejnieku biedrība “Mazjūras zvejnieki” aicina arī jaunajā valdībā zemkopības ministra pienākumus uzticēt Kasparam Gerhardam. Pēc biedrībā paustā, kopš zemkopības ministra amatu ieņem Gerhards, valdībā ir pieaugusi izpratne par piekrastes zvejnieku lomu valsts ekonomikā, nodarbinot piekrastes cilvēkus, un nepieciešamību valsts līmenī rīkoties, lai šo nozari saglabātu un attīstītu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat biedrībā norāda, ka ir uzlabojies dialogs ar ministrijas ierēdņiem, kas rezultējies ar konkrētiem atbalsta pasākumiem piekrastes zvejniekiem.

Biedrībā norāda, ka šobrīd kritiski ir nodrošināt uzsākto darbu nepārtrauktību un nemainīt uzņemto kursu.

LOSP apvieno valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Patlaban LOSP apvieno 53 nozaru organizācijas, pārstāvot teju 10 tūkst. lauku uzņēmējus, lauksaimniecības produkcijas pārstrādātājus u.c. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm