Līderu debates 2022 par valsts drošību: Mitrofanovs aicina atjaunot pieminekli

29. septembrī 23:34

TV3 politisko līderu debatēs kandidātiem uzdeva jautājumus par valsts drošību. Šajā kontekstā krasi no konkurentu partiju līderiem atšķīrās Latvijas Krievu savienības (LKS) premjera amata kandidāta Miroslava Mitrofanova uzskati, kurš teica – ar laiku tiks piedots šogad nodarītais – pieminekli Uzvaras parkā atjaunos un mazākumtautības atgūs savas tiesības.

Mitrofanovs teica, ka Latvija visstraujāk attīstījās tajos laikos, kad Latvijā te valdīja vācu, krievu un poļu minoritātes. Taču tagad, kad ir nāciju vienveidīgums, viena valsts, viena kultūra, Latvija virzās nabadzības un stulbības ceļu. “Ar laiku piedosim to, kas noticis, atjaunosim gan pieminekli, gan mazākumtautību,” viņš solīja.

Jautāts, vai jābūvē bumbu patvertņu bunkuri viesiem iedzīvotājiem līdzīgi kā Somijā, Mitrofanovs teica – tam nav laika, šis karš var vai nu drīz beigties, vai pārvērsties par kodolkaru.

Deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) uzsvēra, ka lielākā problēma Latvijā ir nāciju sašķeltība. Sabiedrībā aug naids, neiecietība, sabiedrība jāsaliedē uz savstarpēju sapratni un cieņu, iejūtību, ar naidu nevar uzvarēt.

Viktors Valainis no “Zaļo un zemnieku savienības” teica, ka jāstrādā pie propagandas mazināšanas mediju telpā, lai Latvijā iedzīvotāji dzīvotu vienā informācijas telpā, nesaņemtu propagandu no Krievijas. Lēmums par pāreju mācībām latviešu valodā varētu būt bijis ātrāks, labāk, ja to ātrāk izdarītu priekšgājēji, gados vecāki politiķi, taču nu ir jāturpina uzņemtais kurss.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks teica, ka Latvija nav kopienu valsts, “Latvija nav ne Šrilanka, ne ASV, šeit ir minoritātes, Latviešu tauta, uz šāda pamata jāveido vienota politiskā nācija”, viņš sacīja, solot gatavību pastiept roku minoritātēm uz vienotas valsts principiem, bet tiem kas atbalstīs Putinu, nulle toleranci. Pārējie aicināti integrēties.

Pabriks, komentējot kodoldraudu līmeni Latvijā, teica, ka pašreizējais kodoldraudu līmenis nav pieaudzis. “Monitorējam situāciju, darām visu, lai nebūtu un sagatavotu sabiedrību, ja tādi draudi būs,” viņš pauda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Briškens no “Progresīvajiem” uzsvēra, ka Latvijā ir nojaukts okupācijas monuments, bet piemineklis palicis mūsu galvās, jāpāriet uz vienotu integrētu sistēmu latviešu valodā, būtiski kliedēt Kremļa ietekmi, jārada apstākļi, lai iespēju saņemt Eiropeisku, transatlantiski neatkarīgu informāciju arī krievvalodīgajiem.

Uldis  Pīlēns teica, ka vērtības un patriotisms tur kopā politisko nāciju. ‘Mums jāiestājas par neatkarīgu valsti, neatkarīgu valsti Eiropas kopienā, jāaizstāv valstis, kas gatavas cīnīties par savu neatkarību,” viņš sacīja. Pīlēns teica, ka esam nostājušies Eiropas vērtībām, pašpietiekamas valsts vērtībām, ekonomiskās saites ar agresoru ir jāpārtrauc.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV), komentējot drošību, teica visam pamatā ir izglītība. “Tikai un vienīgi caur izglītību varam veidot politisko nāciju. Par praktiskiem lēmumiem mums pirms padsmit gadiem iestājās Kārlis Šadurskis, šodien tieši Saeima pieņēmusi uzsākto reformu līdz galam. Nākotnē varēsim integrēt visus uz skaidras izglītības bāzes mūsu valsts valodā,” viņš solīja.

Viktors Valainis piebilda, ka Latvijā jāpalielina aizsardzības budžets, jāiegādājas moderni ieroči, jāstiprina armiju, lai neviens agresors neiedomātos šķērsot Latvijas teritoriju. Arī Kariņš nepieciešamībai palielināt aizsardzības budžetu piekrita.

Kaspars Briškens no “Progresīvajiem”, komentējot situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, teica, ka “Progresīvie” iestājas par cilvēktiesībām un “rūķīšu žogs uz austrumu robežas” nepalīdzēs, bet gan vajadzīga cilvēcīga attieksme pret bēgļiem, tajā skaitā bērniem, kas guļ mežā, tiem jāpalīdz.

Debates tapušas ar Sabiedrības integrācijas fonda finansējumu. #SIF_MAF2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm