Līderu debatēs izskan jautājums, vai premjers ir pelnījis algas pielikumu

TV3 politisko līderu debatēs aicināja kandidātus uzdot vienam otram jautājumus. Uz to deputāts Viktors Valainis no ZZS jautāja aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP), vai šādos apstākļos, kad valstī ir krīze, ir pelnījis algas pielikumu.

29. septembrī 23:10

Pabriks uz to atbildēja, ka arī valdības vadītājs ir saņēmis kritiku, darbs Ministru kabinetā nav viegls, līdz ar to ir grūti spriest un aicināja par šo jautājumu balsot publikai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Kariņš teica, ka attiecīgais likumprojekts stāsies spēkā vien nākamgad.

Tikmēr Uldis Pīlēns no “Apvienotā saraksta” Kariņam jautāja par rīcību energokrīzē. Kariņš teica, ka visa valdības darbība ir jāorientē uz to, lai mēs pārziemotu krīzi un ar gudrām investīcijām stiprinātu ekonomiku nākotnē.

Tikmēr Kariņš Pīlēnam teica, ka drusku apmulsis lasot Pīlēna pārstāvētās partijas programmu, ka jāpārtrauc pašmērķīgā reformu politika. Tieši otrādi ZZS gadiem ilgi bremzējusi, piemēram, Administratīvi teritoriālo reformu un citas, kas pieņemtas. “Jautājums, vai iestājaties pret reformām, jo bez tām nekas nenotiek?” Uz to Pīlēns norādīja uz to, ka daudzas esošās valdības reformas būtu jālabo, piemēram, Ostu reforma – pēc divām šādām reformām apgrozījuma kritums. Tāpat ir nepilnības arī Administratīvi teritoriālo reformu, piemēram, Kandavu iekļaujot Zemgalē, – reforma, kurai nav saredzams mērķis un kas prasa kļūdu labojumus, bezmērķīgas reformas nevajag.

Miroslavs Mitrofanovs, Latvijas Krievu savienības (LKS) premjera amata kandidāts jautāja aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP), vai viņš ir pārliecināts, ka ar mobilo īsziņu var proaktīvi brīdināt iedzīvotājus kara gadījumā, piemēram, kā rīkoties apdraudējuma, kodolsprādziena situācijā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pabriks teica, ka ar mobilajiem sakariem kodolsprādzienu neizdosies aizkavēt, ja tāds būs. Taču līdzšinējās īsziņas bija sabiedrības brīdināšanas tests, skaidrs, ka jāatrod šajā mehānismā vājās vietas. Aizsardzības ministrija ar Iekšlietu ministriju kopīgi strādā pie apziņošanas sistēmas pilnveidošanas un mācās no kļūdām.

Debates tapušas ar Sabiedrības integrācijas fonda finansējumu. #SIF_MAF2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm