Levits pirmdien sāks konsultācijas ar 14. Saeimā ievēlētajām partijām

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 3. oktobrī, aicinās uz Rīgas pili visus Saeimā ievēlētos politiskos spēkus, – to Levits paziņojis sociālajos tīklos.

2. oktobrī 11:04

Pēc Valsts prezidenta paustā, tikšanās mērķis būs pārrunāt redzējumu par nākamās valdības uzdevumiem.

Tāpat Levits pateicās visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas piedalījās vēlēšanās un apliecināja – sabiedrība nav vienaldzīga par savas valsts nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) turpina apkopot vēlēšanu rezultātus, taču sāk iezīmēties nākamās Saeimas sastāvs.

Jau ziņots, ka pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli 1017 vēlēšanu iecirkņos no 1055, un situācija vēl var būtiski mainīties, jo divu partiju sasniegtie rezultāti svārstās ap iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% robežu. Tāpat informācija par deputātu kandidātu svītrojumiem un tiem ievilktajiem plusiem turpina mainīties.

Pēc pašreiz CVK mājaslapā pieejamās informācijas, “Jaunā vienotība” (JV) nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 16, “Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA) – pa 13, “Stabilitātei!” (S) un “Progresīvie” (P) – pa 10, bet “Latvija pirmajā vietā” (LPV) – 9 mandātus.

Tikmēr “Attīstībai/Par” (AP) un “Saskaņas” rezultāti pašlaik ir ļoti tuvi 5% barjerai: AP pašlaik savākusi 5,02% balsu, kas parlamentā ļautu iegūt sešus mandātus, kamēr “Saskaņa” ar 4,77% ir tūlīt aiz strīpas. Vēl atlicis saskaitīt gana daudz balsu, lai gan AP varētu izkrist no Saeimas, gan arī “Saskaņa” iegūt minimālu pārstāvniecību, tādējādi būtiski mainot kopējos rezultātus un mandātu sadalījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja kopumā 59,33% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm