Levits dod “zaļo gaismu” Kariņam uzsākt valdības veidošanu

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien pilnvaroja “Jaunās Vienotības” pārstāvi, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sākt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.

Plānots, ka pēc nedēļas Kariņam jāinformē Levits par sarunu rezultātiem.

Vaicāts par iespējamajiem ārlietu un aizsardzības ministra amatu kandidātiem, prezidents norādīja, ka līdzšinējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) savu darbu ir darījis ļoti labi un viņam ir augsts prestižs Eiropā. Vienlaikus prezidents atgādināja, ka personāliju jautājumi būs jārisina pēc reformu un valdības struktūras jautājumiem.

Kā ziņots, Levits pirmdien pilnvaroja “Jaunās Vienotības” pārstāvi, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sākt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.

Plānots, ka pēc nedēļas Kariņam jāinformē Levits par sarunu rezultātiem.

Valsts prezidents uzsvēra, ka pirms premjera amata kandidāta nosaukšanas ir nepieciešams jau izstrādāts koalīcijas līgums, kurā ir pilnīgi skaidras reformu prioritātes un veicamie uzdevumi, kā arī piedāvāts moderns valdības modelis, kas nosedz arī tādas jomas, kas līdz šim nav nosegtas.

Pēc šodien notikušās tikšanās ar 14. Saeimā ievēlētajām partijām Levits uzsvēra, ka nākamajam Ministru kabinetam ir jābūt reformu valdībai.

Jau vēstīts, ka 14. Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza “Jaunā vienotība”, kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, seko Zaļo un zemnieku savienība – 16, “Apvienotais saraksts” – 15, Nacionālā apvienība – 13, “Stabilitātei!” – 11, “Progresīvie” – 10 un “Latvija pirmajā vietā”, kura ieguvusi deviņus mandātus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm