Latvieši Lielbritānijā vīlušies “KPV LV” un sagaida partijas pašlikvidāciju

2020. gada 5. februārī 20:37

Lielbritānijā dzīvojošie emigrācijas tautieši, kas reiz bija kvēlākie partijas “KPV LV” atbalstītāji, par partiju vairs nevēlas neko dzirdēt, jo ir piedzīvojuši dziļu politisko vilšanos.

Lielbritānijas visos vēlēšanos iecirkņos “KPV LV” ieguva vislielāko balsu skaitu. Neviena cita partija nebija izvērsusi tik masīvu kampaņu emigrācijā. Turklāt tautieši ārvalstīs paši kļuva politiski aktīvi un izveidoja astoņas partijas atbalsta nodaļas, apstaigāja citu latviešu mājas un aģitēja balsot par “KPV LV”.

Emigrācijas tautiešiem partija “KPV LV” bija izteikta protesta izvēle, lai ar šo balsojumu ieriebtu līdzšinējām varas partijām. “KPV LV” runāja emigrantiem saprotamā valodā. Taču ilūzija par “KPV LV” tautiešiem Lielbritānijā sabruka, kad iekšējo ambīciju un kašķu dēļ partija pazaudēja iespēju veidot valdība un lauza priekšvēlēšanu solījumu neiet koalīcijā ar līdzšinējām varas partijām.

“Nav vairs ticības – ne Kaimiņam, ne Gobzemam ar visiem skandāliem, ne Zakatistovam,” saka Anglijā 15 gadus dzīvojošais Andris. Viņš norāda, – vilšanās, ka “KPV LV” nespēja izpildīt solījumu par OIK strauju likvidāciju. Taču partijā notiekošais pēdējo mēnešu laikā licis zaudēt ticību arī partijas ministriem.

“Partija principā ir izjukusi. Ir ierauta daudzos politiskajos skandālos, ekonomiskajos, tiek mestas aizdomu ēnas uz korupciju,” bilst Andris.

Daļai rūgtums, ka Artuss Kaimiņš ir palicis kluss, pazudis ar spridzinošiem tekstiem.

Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotājs Arnis saka: “Teikšu godīgi, ka vairs nevienam neticu, jo par pēdējiem gadiem tas bija pirmais cilvēks, kas tik ļoti iekrita prātā un deva solījumus, ka cīnīsies līdz beigām, neskatoties uz to, pierādīs, ka ir iespējams visu sakārtot valstī. It kā bija cerības, bet līdz ar viņa pazušanu, visas cerības ir pazudušas.”

“Situācija ir sanākusi vēl trakāka nekā bija pirms tam. Cik saprotu, viņi tur brūk ārā…,” Anglijas pilsētā Regbijā dzīvojošā Kristiāna Petrovska uzsver – liela daļa tautiešu bija cerējuši, ka “KPV LV” spēs sakārot Latviju tā, lai būtu motivācija atgriezties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Diemžēl “KPV LV” deva cilvēkiem pārāk lielu cerību, pārāk lielus sapņus. Daži jau bija sakrāmējuši koferus, lai dotos mājās, bet pēc vēlēšanām, kad sākās netīrās veļas mazgāšana, mēs visi burtiski koferīšus krāmējām ārā. Sapratām, ka paliksim,” bilst Petrovska.

Daļa Kristiānas draugu Anglijā tagad lienot no kauna vai zemē, tagad kad kritušas populistiskās brilles. “Tā vilšanās, cik “KPV LV” mūs ļoti pacēla tiešām tautu vairumā uz augšu, tikpat nereāli ātri nospieda mūs uz ceļiem,” atzīst Kristiāna.

Ja šajās Saeimas vēlēšanās emigrācijas tautieši Lielbritānijā uzrādīja rekordlielu aktivitāti, Kristiāna pieļauj – nākošajās vēlēšanās “KPV LV” gadījums būšot radījis negatīvas sekas: “Tas iedragāja vēlētāju uzticību vispār jebkurai partijai. Pat, ja būs jauna partija, kas būs gatava strādāt. Tās ir ļoti smagas sekas neuzticības ziņā vismaz 100%.”

“Es uzskatu, ka “KPV LV” partijai ir jāiet pašlikvidācijas ceļš,” šādu rezultātu no partijas gaidāmā kongresa cer ieraudzīt Anglijā dzīvojošais Andrejs. Reputācijas problēmas esot tik lielas, ka nelīdzētu ne jauns līderis, ne nosaukuma maiņa. Arī Andrejs vairs nav “KPV LV” biedrs.

“Mēs neatbalstām to šķelšanos, “troļļošanu”, pakļaušanos kādiem jau esošajiem politiskajiem spēkiem. Vienvārdsakot – ir jāaiziet ar godu, jo tā ideja, kuru mēs vēlējāmies ieviest, tā šobrīd tiek sabradāta ar kājām. Partijai “KPV LV” ir jāiet pašlikvidācijas process,” saka Andrejs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs gan kā “KPV LV” redzamāko izpildīto solījumu nosauc – varas atņemšanu Zaļo un zemnieku savienībai, nostumjot to opozīcijā. Līdz ar “KPV LV” jukšanu ārā Lielbritānijā neaktīvas palikušas tās atbalsta nodaļas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm