Kreituse: Lembergs varētu pats sevi noņemt no “trases”, lai ZZS tiek koalīcijā

2. oktobrī 12:02

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs pats varētu sevi noņemt no “trases” situācijā, kad citas koalīciju potenciāli veidojošās partijas nevēlas sadarboties ar ZZS, kamēr tās vadībā ir Lembergs, intervijā “900 sekundēm” pauda politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse.

Viņa teica, ka šādi attiecīgajā gadījumā rīkotos gudrs politiķis, taču nav zināms, vai Lemberga individuālās ambīcijas neņems virsroku.

Kreituse teica, ka “sarkanās līnijas” attiecībā uz, piemēram, ZZS neko vēl nenozīmē, tās būs striktas tikai pret tām partijām, kas iestājušās “Saskaņas” vietā. Sarunas būšot sarežģītas arī ar “Progresīvajiem”, kuru ideoloģijā vairāki aspekti ir nepieņemami Nacionālajai apvienībai.

“Neesmu tik kategoriska, ka pret ZZS ieņemta “sarkanā līnija”, tur būs daudz pārdomu iespēju. Neaizmirsīsim, ka Uldis Pīlēns [“Apvienotais saraksts”] nāk ar ambīcijām. Kas raksturīgi Latvijai, politikā reanimējas bijušie politiskie spēki, Pīlēna partijā redzu ļoti oranžu krāsu, sākot ar viņu pašu un beidzot ar valmieriešiem, kas bija “Tautas partijas” dibinātāji,” sprieda Kreituse.

Viņa teica, ka gaidīt vēlēšanu rezultātus šogad bija interesantāk nekā iepriekš, taču kopumā lielu pārsteigumu to iznākumā viņai neesot.

Daļēji pārsteigums ir saskaņas nespēja pārvarēt 5% barjeru Saeimas vēlēšanās, lai iekļūtu parlamentā.

Komentējot potenciāli koalīciju veidojošo partiju politisko retoriku, viņa teica, Rīga sāk diktēt visai Latvijai, kas būs koalīcijas vadībā. Jo patlaban sanāk, ka uzvarētājpartija Latgalē ir zaudētājpartija lēmumu pieņemšanas procesā. “Vai tomēr nav jādomā, ka kaut kādā disonance veidojas, Kurzemei, Zemgalei un Latgalei, pakļaujoties Rīgai un Vidzemei?” vaicāja Kreituse.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm