“KPV LV” pieļauj, ka varētu atteikties no slēgtu valdības sēžu ieviešanas

Arī sestdien turpinājās partiju sarunas par jaunās valdības izveidi. Taču arī pēc tām būtiski nekas nav nemainījies. Kaut politiķi šobrīd ķērušies klāt konkrētiem topošās koalīcijas reformu plāniem, joprojām nav skaidrs, kā koalīcija varētu strādāt un risināt iekšējās nesaskaņas. 

2018. gada 1. decembrī 19:01

Potenciālajiem koalīcijas partneriem jau iepriekš bija izdalīts “KPV LV” piedāvātais valdības darbu plāns. Viņi  tam bija pierakstījuši savus komentārus – cits izvērstās tabulās, cits vien pāris teikumu apjomā – un par tiem tad arī politiķi sprieda. Šodienas darba kārtībā bija izglītības jautājumi, un kā politiķi atzina, kaut viedokļi atšķiras, kopsaucējus atrast var.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šobrīd visi politiskie spēki sēž pie galda un tiešām neakcentē sarkanās līnijas un ideoloģiskās pretrunas, bet runā par darāmajiem darbiem, ko iekļaut potenciālajā Gobzema kunga valdības deklarācijā. Par to iet šobrīd diskusija un šis grafiks ir salikts diezgan intensīvs,” pauda ZZS pārstāvis Edgars Tavars.

Diskusijas gan izrādījušās sarežģītākas nekā plānots. Ja sākotnēji “KPV LV” gribēja visu valdības veidošanai vajadzīgo izrunāt desmit sanāksmēs, tad tagad to skaits palielināts uz trīspadsmit. Turklāt, kā aizrādīja atsevišķi sarunu dalībnieki, var jau vienoties kā tīri tehniski būtu jārisina tā vai cita reforma, bet no tā nebūs lielas jēgas, kamēr nebūs atbildes, kā strādās koalīcija, kurai šī reforma būtu jāīsteno.

“Skaidrs, ka, piemēram, mūsu un NA pozīcija cilvēktiesību jautājumos būtiski atšķiras un mums būs svarīgi kādā veidā Saeima un valdība varēs strādāt pie šādas viedokļu atšķirības, kāds ir mehānisms viedokļu saskaņošanai vai nesaskaņošanai,” sacīja “Attīstībai/Par!” pārstāvis Juris Pūce.

“Gobzema kungs ir daudz runājis par tautas iesaisti, visas Saeimas iesaisti. Es tā vienkāršāk to tulkoju citādi. Vai tik tas nav iespējams sānu durvis, kādā iesaistīt “Saskaņu”? Jo ja nav jāņem vērā, ko saka valdību veidojošās partijas un strādā ar visu Saeimu, kas tad vairs paliek? Tā ir “Saskaņa”. Vienīgā partija, kura potenciāli būtu ārpus šīs valdības,” norādīja “Jaunās Vienotības” pārstāvis Krišjānis Kariņš.

Līdzšinējo koalīcijas partiju nesaskaņu risināšanas mehānismu – koalīcijas padomi – “KPV LV” grib likvidēt. Vienlaikus valdības sēdes no atklātām padarot par plašākai publikai slēgtām. Tas satraucis gan žurnālistus, gan atsevišķus potenciālos koalīcijas partnerus, kuri jau norādījuši, ka atklātības samazināšanai nepiekritīšot, un “KPV LV” tagad savu pozīciju mīkstina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Visi bijām vienisprātis, ka lēmumu pieņemšanā nepiedalās parlamentā neievēlētas personas. Es domāju, ka šajā jautājumā mēs varam to diskusiju atstāt pagaidām atvērtu. Tas nebūs jautājums dēļ kā nesastādīs valdību,” sacīja Gobzems.

Nākamā partiju tikšanās ieplānota jau pirmdienas pēcpusdienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm