KNAB veic 83 pārbaudes par aģitācijas veicēju, tostarp, partiju, iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pašlaik veic 83 pārbaudes par aģitācijas veicēju, tostarp, partiju, iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, informēja KNAB.

1. oktobrī 12:36

KNAB lietvedībā ir 12 administratīvā pārkāpuma procesi. Septiņi no tiem ir saistīti ar aģitācijas materiālu izvietošanas un uzskaites kārtības neievērošanu, divi – ar iespējamu slēpto aģitāciju, divi – ar iespējamu pašvaldību administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai un viens – ar ziedojumu veikšanu neatbilstoši Politisko organizāciju finansēšanas likumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestdien, kas ir 14.Saeimas vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana ir aizliegta. Aģitācijas materiālu izvietošana aizliegums stājās spēkā piektdien.

Tas nozīmē, ka arī šodien priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst būt izvietoti preses izdevumos, vidē un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Savukārt sociālajos tīklos vai citviet internetā aizliegts izvietot apmaksātu aģitāciju.

Īpašu vērību šim aizliegumam KNAB aicina pievērst preses izdevumiem ar retāku periodiskumu, piemēram, iknedēļas avīzēm un žurnāliem. Ja preses izdevumā publicēta politiskā reklāma, tad neatkarīgi no dienas, kad konkrētais izdevums izdots, tas 30.septembrī un 1.oktobrī nedrīkst atrasties tirdzniecībā.

Bezmaksas aģitācija sociālajos tīklos un internetā nav ierobežota visā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā. Tas nozīmē, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums neaizliedz publicēt un dalīties ar bezmaksas saturu vai paust savus politiskos uzskatus sociālajos tīklos un citviet internetā arī vēlēšanu dienā un dienu pirms tās.

Priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli ir daudzveidīgi – tās var būt reklāmas, intervijas, ieraksti sociālajos tīklos. Ja iedzīvotāji dienās, kad ir spēkā aģitācijas aizliegums, konstatē neatļautu politisko reklāmu izvietošanu, par to jāziņo Valsts policijai vai KNAB.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

KNAB iespējams ziņot vairākos veidos, tostarp bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 8000 2070 vai rakstot uz e-pasta adresi “[email protected]”.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumu gadījumā KNAB var sākt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī fiziskām un juridiskām personām piemērot naudas sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm