Kariņš atzīst, ka pēc valdības apstiprināšanas varētu būt gaidāmas izmaiņas arī Saeimas komisiju vadībā

Pirmdien kļuva zināms, visticamāk, galīgais Krišjāņa Kariņa Ministru kabineta sastāvs. Valsts prezidentam pret topošajiem ministriem iebildumu nav. Tomēr joprojām nav skaidrības, kādas izmaiņas varētu gaidīt Saeimas komisiju vadību pēc jaunās valdības apstiprināšanas. Koalīcijas dumpiniekiem un opozīcijā atstātajiem, visticamāk, nāksies šķirties no vairākiem amatiem.

2019. gada 21. janvārī 19:01

Diviem iepriekšējiem premjera amata kandidātiem – Jānim Bordānam (JKP) un Aldim Gobzemam (“KPV LV”) – otrā vizīte Rīgas pilī bija premjerēšanas cerību beigas – Raimonds Vējonis atsauca viņu izvirzīšanu valsts ietekmīgākajam amatam. Atšķirībā no viņiem Krišjānis Kariņš pie prezidenta devās jau ar stabila Saeimas vairākuma – 61 deputāta – atbalstu. 50 balsis Kariņam sola Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Attīstībai/Par”, “Jaunā Vienotība” un Nacionālā apvienība (NA), bet atlikušās – partija “KPV LV”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mani “KPV” frakcija informēja par divām lietām – ka viņiem ir 11 balsis, kuras balsos par šīs valdības izveidošanu, un otrs, ka viņu ekonomikas ministra amata kandidāts ir Ralfs Nemiro,” pirmdien sacīja Kariņš.

Nemiro tiek virzīts Didža Šmita vietā, kurš piektdien atsauca savu kandidatūru.

Tikmēr Saeimā neievēlētais NA politiķis Imants Parādnieks kļūs par Kariņa padomnieku demogrāfijas jautājumos. Topošais premjers gan neprecizēja, vai Parādnieks būs štata vai ārštata padomnieks jeb, citiem vārdiem, vai viņš par savu padomu došanu saņems algu.

Jāpiebilst, ka prezidents iepriekš bija lūdzis saskaņot aizsardzības un ārlietu ministra amata kandidātus. Tiem, kā jau ziņots, jaunajā valdībā tiek virzīti Artis Pabriks (AP) un Edgars Rinkēvičs (JV).

“Lai nu kas ir mainījies, bet šajās nedēļās šie abi kandidāti nav mainījušies, un tur es nedzirdēju nevienu iebildumu no prezidenta puses,” atzina premjera amata kandidāts.

Kariņš arī piebilda, ka pieci “KPV LV” deputāti, kuri gatavojas nebalsot par viņa valdību, netiks uzskatīti par valdošās koalīcijas locekļiem. Starp viņiem ir ietekmīgās Saeimas Juridiskās komisijas pašreizējais vadītāja vietnieks Aldis Gobzems un Linda Liepiņa, kura šobrīd vada Saeimas Pieprasījumu komisiju. Šī komisija, cita starpā, izskata arī ministru demisijas pieprasījumus, un tās atstāšana ārpus koalīcijas kontroles valdībai varētu radīt galvassāpes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es nebūtu pārsteigts, ja tur notiktu kāda maiņa šajā sakarā. Bet tas mums nav topošās koalīcijas ietvaros apspriests. Es varu vēlreiz atkārtot – mēs neesam runājuši līdz šim par Saeimas amatiem,” akcentēja Kariņš.

Līdz ar to nav skaidrs arī, kas ieņems Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra amatu, kam iepriekš tika virzīts topošais ekonomikas ministrs Nemiro. Neoficiāli izskanējis, ka tas varētu būt “KPV LV” līderis Atis Zakatistovs. Tāpat neatbildēts ir jautājums, vai Saeima pildīs “KPV LV” prasību nomainīt uzņēmējiem svarīgās Tautsaimniecības komisijas vadībā esošo zaļzemnieku Jāni Dūklavu pret kādu savu pārstāvi.

Saeima par Kariņa valdību balsot iecerējusi trešdien.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm