Kaimiņš aicinās biedrus neatbalstīt Gobzema “profesionāļu valdību”

Alda Gobzema valdības plāni izraisījuši domstarpības viņa paša partijā “KPV LV”, un sākušās spekulācijas par partijas iespējamo šķelšanos.

2018. gada 8. decembrī 19:20

Viens no partijas līdzpriekšsēdētājiem Artuss Kaimiņš paziņojis, ka neatbalstīs Gobzema izvēlēto “profesionāļu valdību” un pirmdien aicinās to pašu nedarīt arī savas frakcijas deputātiem. Citi partijas līderi gan pauž atbalstu Gobzemam, kurš savus plānus mainīt negrasās un turpina veidot valdību, kurā viņš kā premjerministrs būtu vienīgais politiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaimiņš uzsver, ka par Alda Gobzema “plānu B”, kas paredz veidot ekspertu valdību, uzzinājis tāpat kā visi citi – no medijiem. Viņam šāda Gobzema komunikācija neesot pieņemama, tāpēc pirmdien sasaukta “KPV LV” valdes un frakcijas sēde. Taču jau tagad “KPV LV” līderis pauž pārliecību, ka šādu Gobzema valdību atbalstīt nevar. 

Kaimiņš: Es personīgi šādu valdības modeli neatbalstu.

TV3 Ziņas: Vai Jūs varētu mainīt viedokli?

Kaimiņš: Es nē! Tad jau sanāk, ka ir tikai viena politiska figūra – Ministru prezidents, bet parējās ir nepolitiskas figūras. Lai kaut ko tādu vispār varētu dabūt gatavu, “Saskaņai” tiek dots ļoti liels mandāts ietekmēt valstiskos procesus Latvijā. Tas nav pieņemami.

Kaimiņš neatklāj, vai pirmdien nolēmis aicināt Gobzemu atsaukt savu kandidatūru, kā arī nezināja teikt, vai “KPV LV” Saeimas frakcija varētu sašķelties.

Tikmēr Gobzems domstarpības ar Kaimiņu sauc par normālu demokrātisko procesu, bet beigās izdošoties nonākt pie kopsaucēja.

“Konkrētajā gadījumā varbūt ir jāpierod pie šāda ritma, ka katram partijā ir tiesības uz savu viedokli, bet – kad tiek pieņemti lēmumi, tad šie lēmumi tiek izpildīti. Ja mēs redzam Artusa izteikumus, tad Artuss ir apliecinājis, ka esmu Ministru prezidenta amata kandidāts un man ir pilnvarojums veikt šīs darbības,” norādīja Gobzems.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Kaimiņš uzsvēra, ka aicinās arī citus partijas biedrus Gobzema piedāvāto ekspertu valdību neatbalstīt, uzsverot, ka tas ir sirdsapziņas, ne frakcijas disciplīnas balsojums.

“Frakcijas deputāti nav roboti. Frakcijas deputātiem katram ir sava galva uz pleciem, un deputātiem būs jāpieņem pašiem savs lēmums,” norāda Kaimiņš.

Neoficiāla informācija liecina, ka deputātu viedokļi frakcijā dalās līdzīgi. Gobzema nostāju atbalsta divi no trim “KPV LV” līdzpriekšsēdētājiem – Linda Liepiņa un Atis Zakatistovs, tikmēr vairums ierindas biedru – Kaimiņa pozīciju. Komentāri pirms svarīgās sēdes gan ir izvairīgi.

“Man liekas, ka esam ļoti  laba komanda. Es šaubos, ka mēs varētu sašķelties, ja pirms vēlēšanām visi turējāmies kopā, lai vai kā mūs gāza,” norāda Saeimas deputāte (“KPV LV”) Ieva Krapāne.

Savukārt Saeimas deputāta Iveta Benhena-Bēkena (“KPV LV”) pauž: “Šis jautājums nav publisks – tas ir viens. Otrs – frakcijā norit ikdienas darbs, un es neredzu, kur ir problēma. Šobrīd izskatās, ka prese ir kaut ko pārpratusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa norāda: “Nebūs nekāds komentārs šobrīd. Pirmdien būs frakcijas sēde, un tad būs paziņojums. Šobrīd Aldis veido valdību, viņam ir doti visi mandāti, nevajag jaukties procesa iekšā. Kaimiņa kungs sniedza savu personīgo paziņojumu, tas arī viss.”

Neoficiāla informācija liecina, ka Rīgas pilī strauji zūd ticība Gobzema spējai izveidot valdību, tāpēc nākamnedēļ varētu sākties jauna valdības veidotāja meklēšanas process. Ja Gobzemam neizdodas izveidot valdību, ticamākais scenārijs, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis to piedāvās darīt kādam bezpartejiskam kandidātam. Šobrīd kā iespējamus kandidātus min Latvijas vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu un “Latvijas Valsts mežu” vadītāju Robertu Strīpnieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm