Kad jaunie sāks, un kā vecie beigs? Jaunās Saeimas darba sākums un aizejošo deputātu pabalsti

Sestdien, 1. oktobrī, norisinājās 14. Saeimas vēlēšanas, kurās Latvijas iedzīvotāji lēma – parlamentā iekļūst septiņi politiskie spēki, kuru deputāti nomainīs lielāko daļu līdzšinējo seju. Jauno deputātu darba attiecības gan nesākas uzreiz – vēl mēnesi savus pienākumus pildīs 13. Saeima.

5. oktobrī 6:03

Līdz ar jauno politisko spēku ienākšanu mūsu dienas kārtībā Saeimā nomainīsies lielākā daļa līdzšinējo deputātu – tās būs vismaz divas trešdaļas politiķu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunievēlētajiem deputātiem gan vēl nedaudz jāpaciešas līdz tie varēs sākt lemt par valsts svarīgākajiem jautājumiem – kā skaidrots Saeimas mājaslapā, jaunievēlētais parlaments uz pirmo sēdi sanāk novembra pirmajā otrdienā, kas šogad būs 1. novembris. Tā arī ir diena, kad beidzas iepriekšējās Saeimas pilnvaras.

Bez atlīdzības nepaliks

Tā kā liela daļa līdzšinējo parlamenta deputātu netika pārvēlēti, viņu darba attiecības ar Saeimu tiks izbeigtas. Tiesa, šie deputāti gan nepaliks bešā – saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu tie, kuru mandāts izbeidzas līdz ar attiecīgās Saeimas pilnvarām, ja viņi nav ievēlēti nākamajā Saeimā, saņem vienreizēju pabalstu trīs mēnešalgu apmērā.

Apskatot atskaites par 13. Saeimas deputātu atalgojumu šī gada augustā, rādās, ka katrs deputāts, kurš darbu Saeimā neturpinās, trīs mēnešus saņems vairāk nekā 2000 eiro jeb vairāk nekā 6000 eiro kopumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka 14. Saeimas vēlēšanās balsot bija devušies 59,43% balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju, un 2. oktobra vakarpusē tapa skaidrs, ka nākamajā parlamentā iekļūst septiņas partijas: “Jaunā Vienotība” ieguva 26 mandātus jeb “krēslus”, “Zaļo un zemnieku savienība” – 16, “Apvienotais saraksts” – 15, “Nacionālā apvienība” – 13, “Stabilitātei!” – 11, “Progresīvie” – 10, bet “Latvija Pirmajā vietā” – deviņus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm