“Kad ir liela krīze, visi grib stabilitāti.” Ekspremjers Gailis vērtē vēlēšanu daļējos rezultātus

2. oktobrī 0:29

Bijušais Latvijas premjerministrs, uzņēmējs Māris Gailis intervijā TV3 atklāj, ka vēlēšanu daļējie rezultāti, lielākoties, ir likumsakarīgi, taču viņam personīgi bijuši daži pārsteigumi.

Gailis atklāj, ka brīnās par Alda Gobzema saņemto atbalstu pat pāris procentu apmērā. Ekspremjers bija gaidījis, ka Gobzems saņems varbūt 0,5% lielu atbalstu.

Bet kas attiecas uz “Jaunās Vienotības” pārliecinošo uzvaru – tas bijis gaidīti un loģiski. “Protams, karš ir ienesis lielas korekcijas šinī lietā. Atceramies, kā gāja Covid laika peripetijās – tad atkal būtu bijis savādāk. Kad ir liela krīze, visi grib stabilitāti. Un valdība, vadošā koalīcija ļoti labi nostrādāja. Manuprāt, tā ir veiksme, un visdrīzāk viņi tā turpinās. Un zināma stabilitāte mums ir vajadzīga,” norāda Gailis.

Tāpat, viņaprāt, pie valdības grožiem būtu jāpaliek Krišjānim Kariņam, ja viņš, protams, to joprojām vēlas. Savukārt Zaļo Zemnieku savienību, kura saņēmusi otro lielāko vēlētāju atbalstu, Gaiļa skatījumā valdības veidošanā nevarēs piedalīties noteiktu sarkano līniju dēļ, īpaši izceļot apsūdzēto Aivaru Lembergu.

Sava veida pārsteigums arī ir partijas “Saskaņa” niecīgi saņemtais vēlētāju atbalsts, kurš, iespējams, neļaus tikt pie kāda krēsla 14. Saeimā. Runājot par to, kāpēc “Saskaņa” šoreiz vēlētāju dzirdīgās ausis nav sasniegusi, Gailis stāsta: “Acīmredzot, visi ir noguruši no “Saskaņas”, no vecā [Jāņa] Urbanoviča. Tur nav nekādu jaunu ideju. Protams, izgāšanās Rīgas domē, visas neskaņas utt. Domāju, ka viss pulveris ir izšauts. Bet krievvalodīgajam vēlētajam, etniskajam krievam kaut kur ir jāpaliek – Latvijas Krievu savienība arī vecmodīga, tāpēc liek uz Rosļikovu, kas visos pagalmos dalīja putru. Tāds labs gājiens. (..) Man šķiet, ka arī karš ir nobaidījis vietējos krievus.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm