JV ministru pretendenti ir Lībiņa‑Egnere, Rinkēvičs, Ašeradens, Čakša, Čudars un Siliņa

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) un partijas “Vienotība” valžu kopsēdē pirmdien ir pieņemts vienbalsīgs lēmums virzīt apstiprinājumam uz “Jaunā Vienotības” kopsapulci sešu ministru amatu kandidatūras topošajā Krišjāņa Kariņa valdībā, “tv3.lv” informēja JV.

2022. gada 5. decembrī 16:35

Tajā norāda, ka pēdējo gadu laikā īstenotas būtiskas pārmaiņas augstākās izglītības un zinātnes, finanšu sektora, investīciju piesaistes, administratīvā iedalījuma un citās jomās, kas ir ielikušas nozīmīgus pamatus nākotnes attīstībai. Ieviešot uzsāktās reformas, kā arī īstenojot jaunas pārmaiņas, valdības rūpēm arī turpmāk jābūt vērstām uz tautsaimniecības izaugsmi, stabilitāti un drošības stiprināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru prezidenta amatam nominētā Krišjāņa Kariņa izvirzītais valdības mērķis ir Latvijas ekonomikas transformācija labākai dzīvei Latvijā, uzsver “Jaunā Vienotība”. Lai to sasniegtu un stiprinātu Latvijas valsts izaugsmes ceļu, uzsvaru iecerēts likt uz piecām jomām – drošība, izglītība, enerģētika, konkurētspēja un dzīves kvalitāte –, kurās kopīgi jāstrādā profesionāliem un pieredzējušiem cilvēkiem.

“Jaunā Vienotības” valde finanšu ministra amatam ir izvirzījusi Saeimas deputātu, partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu.

Pēdējos četrus gadus Ašeradens vadīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju, savukārt iepriekšējās valdībās viņš ir bijis ekonomikas ministrs, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, kā arī Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs.

Ārlietu ministra amatam izvirzīta pieredzējušā Edgara Rinkēviča kandidatūra. Pašreizējais ārlietu ministrs savus amata pienākumus pilda jau 11 gadus, savukārt iepriekš strādājis par Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāju un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru.

Partiju apvienības valdes izvirzītā tieslietu ministra amata kandidāte ir tiesību zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docente, Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere. 13. Saeimas sasaukumā Lībiņa-Egnere bija Saeimas priekšsēdētājas biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja, 12. Saeimā strādājusi par Saeimas priekšsēdētājas biedri, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izglītības un zinātnes ministra amatam izvirzīta Saeimas deputātes, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājas Andas Čakšas kandidatūra. Čakša ir ieguvusi gan ārsta izglītību, gan maģistra grādu biznesa vadībā. Bijusi veselības ministre, kā arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre.

Jaunizveidotās Klimata un enerģētikas ministrijas vadītāja amatam valde izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Čudaru. Viņš ir bijis Salaspils novada domes priekšsēdētājs kopš 2009. gada, un viņa vadībā Salaspilī izveidota moderna siltumapgādes sistēma, viens no lielākajiem solārajiem parkiem Baltijā, veicināta novada klimatneitralitāte un paveikti citi būtiski darbi.

“Jaunā vienotības” valde labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentāro sekretāri Eviku Siliņu. Siliņai ir maģistra grāds starptautiskajās un Eiropas tiesībās un viņa ir strādājusi likumdošanas normu izstrādē finanšu, iekšlietu un labklājības jomās, kā arī darbojusies ar jautājumiem, kas skar demogrāfiju un bērnu drošību. Siliņa bijusi arī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre.

Saskaņā ar partijas “Vienotība” statūtiem, ceturtdien, 8. decembrī, sanāks kopā partijas Dome, lai sniegtu valdei konsultatīvu atzinumu par izvirzītajām kandidatūrām. Savukārt pirmdien, 12. decembrī, notiks partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsapulce, kurā tiks pieņemts gala lēmums par minēto sešu ministru amatu kandidatūrām topošajā valdībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm