Jaunievēlētie 14. Saeimas deputāti jau pirmajā tikšanās reizē saplūcas

Jau pirmajā tikšanās reizē starp jaunievēlētajiem 14. Saeimas deputātiem ir izcēlušies pirmie strīdi, politisko spēku pārstāvjiem sanākot kopā parlamentā un risinot dažādus organizatoriskus jautājumus, sekoja plūkšanās par to, kur kura frakcijas sēdēs Saeimas plenārsēžu zālē, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 18. oktobrī 20:00

Jaunievēlētajiem deputātiem 14. Saeimā šodien pirmā kopāsanākšana parlamentā. Tikšanās mērķis – izrunāt dažādus organizatoriskas dabas jautājumus par darbu nākamajā sasaukumā. Dažiem šī, protams, jau iemīta taciņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Katrs politiskais spēks varēja sūtīt divus pārstāvjus uz šo sarunu. Medijiem lielākā interese par partijām, kas pirmo reizi būs Saeimā. “Latvija pirmajā vietā” uz tikšanos sūtīja 13. parlamentā bijušo Lindu Liepiņu un politikas jaunpienācēju Kristapu Krištopanu. Savukārt “Stabilitātei!” deleģēja Nataļju Marčenko-Jodko un Svetlanu Čulkovu, kurai šī bija pirmā viesošanās Saeimā vispār.

Svetlana Čulkova
jaunievēlētā 14. Saeimas deputāte, “Stabilitātei!”

“Es strādāju jūrnieku kompānijā. Nodarbojamies ar jūrniekiem, lai viņus aizsūtītu jūrā, noformētu visus dokumentus. Visu, kas saistīts ar viņu darbu.”

Jaunievēlēto deputātu tikšanās laikā runāts par parlamentāriešu tehnisko nodrošinājumu, iespējām saņemt informāciju, apmācībām darbam Saeimas plenārsēžu zālē ar balsošanas iekārtām un pirmās sēdes darba kārtību.

Līdzīgā pasākumā pirms četriem gadiem, kad sanāca topošie 13. Saeimas deputāti, žurnālisti varēja būt klāt. Toreiz izcēlās ķīviņi par frakciju izvietojumu Saeimas sēžu zālē, par ko arī jāvienojas. Iespējams, tieši tāpēc šoreiz cita kārtība. Daži piefilmējumi, un medijiem bija jādodas prom. Viss pārējais aiz slēgtām durvīm.

Uz TV3 Ziņu jautājumu, ko tik slepeni 14. Saeima sāk darbu, jaunievēlētā 14. Saeimas deputāte Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) atbildēja noliedzoši, norādot, ka nekas saistīts ar slepenību. “Mēs esam visi šeit, un laikam iepriekšējā reizē šādas preses konferences nebija. Jāteic, ka tā parlamentārā tradīcija pilnveidojas,” pauda Mūrniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī šoreiz par to, kur kura frakcija Saeimas sēžu zālē atradīsies, vienprātības nebija.

Jau kopš pašiem pirmajiem Latvijas Saeimas sasaukumiem iedibināta tradicionāla kārtība. No sēžu vadītāja kreisajā pusē ierasti sēž politiskajā spektrā kreisie. Savukārt jau tuvāk sēdes vidum parasti atrodas centriskie politiskie spēki.

Zāles labais flangs nosacīti rezervēts labējiem politiskajiem spēkiem. Ilgstoši te sēž Saeimas Nacionālās apvienības frakcija. Savukārt otrpus zālei “Saskaņas” deputāti. Šo partiju nākamajā Saeimā neredzēsim.

Tieši tas, kuras frakcijas sēdēs vēsturiskajās “Saskaņas” vietās, bija lielākā intriga. Gala vienošanās paredz, ka šos krēslus aizņems “Progresīvie” un “Stabilitātei!”. Vieta starp “Latvija pirmajā vietā” un “Stabilitātei!” gan negāja pie sirds “Progresīvajiem”. Viņi sevi spītīgi redzēja uzreiz pa kreisi no “Jaunās Vienotības”, bet beigās “Progresīvos”, tā teikt, atsēdināja ar balsojumu.

Antoņina Ņenaševa
jaunievēlētā 14. Saeimas deputāte, “Progresīvie”

“Mēs joprojām nepiekrītam šim izvietojumam, bet respektējam to, ka kolēģi šodien kaut kādā veidā balsoja. Lūdzu, parādiet vai nu Kārtības rullī vai likumā, vai kaut kur pamatojumu, kā šis balsojums notiek.”

14. Saeima uz pirmo sēde sanāks 1. novembrī, un iecerēts, ka tad uzreiz varēs ievēlēt parlamenta prezidiju, lai jaunais sasaukums var pilnvērtīgi ķerties pie darba.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm