Izvēle bija viegla un “Tikai kopā kaut ko varam padarīt” – iedzīvotāji komentē dalību vēlēšanās

TV3 Ziņu korespondenti 14. Saeimas vēlēšanās, sestdien, 1. oktobrī, pabija visos Latvijas novados un daudzviet – vismaz dienas vidū – iecirkņos bija vērojamas rindas, kas vēstīja par pietiekami augstu aktivitātes līmeni. TV3 Ziņas piedāvā ieskatam iedzīvotāju komentārus par dalību vēlēšanās no iecirkņiem Siguldā, Krimuldā un Raganā un Jūrmalā.

Siguldas 1. pamatskolā plkst. 18 TV3 Ziņas novēroja ierodamies vēlēt gribētājus diezgan lielā skaitā, lai nodotu kādu no balsīm. Pievakarē gan aktivitāte ir nedaudz mazāka, nekā dienas pirmajā cēlienā, kad nācās uzgaidīt ārā un daudz darba bija arī iecirkņa darbiniekiem. Bija arī tādi strādājošie, kuri brokastis ieturēja tikai ap 14.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Siguldas Devonā” situācija bija līdzīga, – pamatīgi garas rindas, bija tādi iedzīvotāji, kas mēģināja nākt atkārtoti, cerot, ka tad rinda būs mazāka un beidzot varēs balsot.

783. vēlēšanu iecirknī Krimuldas tautas namā, Raganā uz masu brīdī vēlēšanu iecirkņa darbiniekiem bija krīzes situācija, jo bija bažas, ka pietrūks biļetenu, ko izdalīt vēlētājiem. Taču situācija tika atrisināta un trūkstošos biļetenus piegādāja.

TV3 Ziņas vaicāja vidzemniekiem, ko viņi saka par izvēles izdarīšanu vēlēšanās.

“Neteiksim, ka bija viegli, bet man bija skaidrība, par ko es balsošu,” pauda Krimuldas iedzīvotāja Rita.

“Izvēlējos pareizo ceļu, tā, lai turpmāk valsts būtu veiksmīgāka un uzņēmīgāka,” saka Krimuldas iedzīvotājs Ralfs.

“Vispār bija diezgan viegli izdarīt izvēli,” atzina Siguldas iedzīvotāja Daina.

“Es tik zinu, par ko es nebalsošu,” nelokāms ir Siguldas iedzīvotājs Jānis.

“Mēs visi tikai kopā kaut ko varam padarīt,” TV3 Ziņām, komentējot nozīmi balsot, atzina Siguldas iedzīvotāja Lelde.

“Es domāju, ka ir arī ļoti būtiski nobalsot jaunajiem,” saka Siguldas iedzīvotāja Aleksandra.

“Es balstījos uz savu vecāku viedokli, kaut gan viņiem arī atšķīrās viedoklis no viņu draugiem. Debates arī skatījos, kaut ko jaunu uzzināju, par kaut ko fascinējos, kaut kas šķita dīvaini,” saka Siguldas iedzīvotājs Artūrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vidzemnieki ir aktīvākie vēlētāji Saeimas vēlēšanās.

TV3 Ziņas pabija arī vēlēšanu iecirknī Majoros, Jūrmalas kultūras centrā. Lai arī kopumā Jūrmalāir  zema vēlētāju aktivitāte, šajā iecirknī tā ir augstāka nekā iepriekšējās – 13. Saeimas vēlēšanās, – dienas vidū veidojās gara balsotgribētāju rinda, tagad viņi turpina nākt un iecirknī veidojas neliela rinda. Uzrunātie atzīst, ka vēlējuši gan par mazāko no ļaunumiem, gan par to, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu vienādas cilvēktiesības.

“Man šķiet, ka jāvirzās uz priekšu, nevis atpakaļ, tāpēc balsoju uz priekšu, par cilvēku tiesībām, Stambulas konvenciju, par atzīšanu,” saka Anna.

“Labāk zīle kokā nekā Mednis rokā,” savu domu gājienu komentē Alma.

“Es domāju,  – ļoti vienkārši, lai satiktos ar demokrātiju, patiesības balsi. Katram ir tiesības izteikt gribu, kurā atbalsta tautas vienotības spēku visā Latvijā,” nosaka Jānis.

TV3 Ziņu uzrunātie iedzīvotāji vēlēšanas uztver atbildīgi, un cer uz pozitīvām pārmaiņām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm