Izskan plāni iesaldēt gaidāmo amatpersonu algu kāpumu

Vairākas jaunajā Saeimā ievēlētās partijas nāk ar ierosinājumu, ka būtu jāiesaldē vai vismaz jāsamazina no nākamā gada paredzētais algu kāpums augstākajām amatpersonām, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 18. oktobrī 21:20

Algu kāpumu amatpersonām paredz jau pagājušajā gadā pieņemtā atlīdzības reforma. Problēma vien ir tajā, ka nauda ministriju darbinieku algu celšanai nav iedalīta un šobrīd paredzēta tikai politiskajiem amatiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā, ka inflācija visās dzīves jomās lielu daļu iedzīvotāju varētu tuvināt nabadzības slieksnim, šāds algu pielikums ministriem un deputātiem, liek uzdot jautājumu – cik ētiski tas ir pret pārējo sabiedrību.

Līdzšinējās varas partijas par algu kāpuma iesaldēšanu runāja izvairīgi, sakot, ka par to jālemj jaunajam sasaukumam.

Ainars Latkovskis
Saeimas deputāts, “Jaunā Vienotība”

“Nākamā valdība, kas tiks sastādīta, arī izveidos budžetu un, sastādot šo budžetu, koalīcijai arī jālemj, ko darīt ar to likumu, kas ir pieņemts, kas paredz algu kāpumu.”

“Lemšana noteikti būs jaunajai frakcijai, kas sanāks 1. novembrī, un tad jau ķersimies pie budžeta izskatīšanas,” sacīja Saeimas deputāts Rihards Kols (Nacionālā apvienība).

Savukārt līdzšinējie opozicionāri – Zaļo un zemnieku savienība – gaidāmās izmaiņas rosinās atcelt, jo tās esot nesamērīgas un negodīgas pret citiem valsts pārvaldē strādājošajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktors Valainis
Saeimas deputāts (ZZS)

“Kāpēc mediķiem pieaug alga par 4,4%, bet Ministru prezidentam par 3000, kas ir 30% pieaugums. Te vajadzētu nākt vienam otram pretī – palielinām mediķiem pa 10% un Ministru prezidentam arī par 10.”

Patlaban iecerēts, ka algas politiskajām amatpersonām kāps pat par vairākiem tūkstošiem eiro, daudziem – 40 līdz 75% apmērā.

Arī parlamentā pirmo reizi ievēlēto partiju pārstāvji uzskata – tik liels algas kāpums politiskajām amatpersonām nav pieļaujams. Daži politiķi jau tagad sola rosināt algu iesaldēšanu, citi – turpmākos soļus vēl komentēt izvairās.

Svetlana Čulkova
jaunievēlētā Saeimas deputāte, “Stabilitātei!”

“Mēs esam pret, tomēr to vajag pagaidām apturēt. Kamēr mums ir krīze, cilvēkiem nav ko ēst, nav par ko maksāt – nedrīkst celt algas.”

“Mēs atnākam šeit ar kaut kādā mērā sakārtotiem noteikumiem un mums jāskatās mūsu iespējas un varēšana, bet, protams, nepiekrītam šādam traktējumam, ka ir izredzētie kam pieaug ļoti būtiski, bet pretējā pusē nepieaug nemaz,” sacīja jaunievēlētais Saeimas deputāts Atis Švinka (“Progresīvie”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs, protams, ka vēl neesam līdz tādai detalizācijai aizgājuši, mēs vēl tiekamies reizi nedēļā šobrīd. Droši vien, ka būtu jāsolidarizējas ar visu sabiedrību,” teica jaunievēlētais Saeimas deputāts (“Progresīvie”).

“Nekādus politiskus komentārus, kamēr man nebūs mandāta, es nesniegšu, bet aicinu visus sekot līdzi Saeimas darbam, būs ļoti interesanti,” sacīja jaunievēlētā Saeimas deputāte Linda Liepiņa (“Latvija pirmajā vietā”).

Teorētiski visām jaunievēlētajām partijām kopā ar zaļzemniekiem būtu pietiekami balsu amatpersonu algu kāpuma iesaldēšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm