“Lai palikušajiem Latvijā ir labāk” – emigranti Anglijā dodas vēlēt

TV3 Ziņas šodien strādā arī Lielbritānijā, kur dzīvo desmitiem tūkstoši mūsu tautiešu. Klātienes balsošanas iespēju tur nav daudz: vien deviņi iecirkņi.

Laika zonu atšķirības dēļ balsošana Lielbritānijā sākās divas stundas vēlāk nekā Latvijā, līdz ar to par aktivitāti spriest ir pāragri. Liela daļa emigrantu ir darbā, jo Lielbritānijā par strādāšanu nedēļas nogalēs var nopelnīt būtiski vairāk, līdz ar to tautiešu došanās uz vēlēšanu iecirkņiem sagaidāma dienas otrajā pusē. TV3 Ziņas ieradušās Anglijas pilsētā Northemptonā. Te balsošanas iecirknis izveidots pirmo reizi.

Diasporas līderi gan prognozē zemu aktivitāti. Šoreiz iecirkņu nav latviešu blīvi apdzīvotajās vietās, piemēram, Pīterboro, Bostonā. Turklāt pilnīgi nevienas iespējas balsot klātienē nav Ziemeļīrijā un Skotijā. Lai nobalstu, emigrācijas tautiešiem tad ir jāmēro līdz pat simtiem kilometru, par to dārgi maksājot. Iecirkņu skaits Lielbritānijā varēja būt lielāks, ja paši emigranti izrādītu lieāku interesi tos veidot. Par ko balsot – tautiešiem Lielbritānijā šoreiz izdarīt izvēli esot grūtāk.

Neviena partija neizvērsa aģitāciju, nebrauca tikties ar emigrantiem, partiju programmās nav uzrunāta diaspora. Pamatīga vilšanās sajūta vēl joprojām no iepriekšējām vēlēšanām, kad emigrantu favorītpartija pievīla un vēlāk sabruka.

Tautiešiem ārzemēs šoreiz bija atvieglota iespēja balsot pa pastu. Vairs nebija jābrauc pēc balsošanas biļeteniem uz vēstniecību, bet tos pēc pieprasījuma nosūtīja uz dzīvesvietu. Diasporas līderi gan kritizē Centrālo vēlēšanu komisiju, ka tā nepietiekoši informējusi emigrantus, sevišķi vietās, kur vispār nav kātienes vēlēšanu iecirkņu. Pēc CVK datiem – balsošanai pa pieteicās vien 586 tautieši Lielbritānijā. Kopumā visā pasaulē 3368 pilsoņi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm