Drausmīgi rezultāti, un Rosļikovs – jaunais Nils. Sociālo tīklu lietotāji apspriež jaunievēlēto Saeimu

2. oktobra jeb pēcvēlēšanu rītā, kamēr vēlēšanu iecirkņos vēl tiek skaitītas pēdējās balsis, sociālo tīklu lietotāji jau steidz apspriest 14. Saeimas balsošanas rezultātus. Par vēlēšanās uzvarējušo partiju pārsteigumu un vilšanās nav, tomēr kopējā aina novērtēta kā “drausmīga”.

2. oktobrī 12:02

Tūliņ pēc vēlēšanu iecirkņu durvju slēgšanas zināmi tapa vēlētāju aptauju rezultāti, kas iezīmēja visai pozitīvu ainu, kas atsevišķu partiju burziņos raisīja skaļas ovācijas. Arī sociālo tīklu lietotāju vidū “exit poll” dati šķita visai daudzsološi, taču pēcvēlēšanu rītā redzams – daļa aptaujāto, visticamāk, mānījušies savā izvēlē, jo realitāte ir pavisam cita nekā gaidītais.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Ieraugot vēlēšanu rezultātus, dažs labs mikroblogošanas vietnes “Twitter” lietotājs aiz pārsteiguma atzīst – mēs esam nolemti!


Vislielāko izbrīnu socīklotāju vidū raisījusi “Zaļo Zemnieku savienības” panākumi, ņemot vērā partijas aģitācijas apsūdzētajam un notiesātajam Aivaram Lembergam. Kā arī “Latvija Pirmajā vietā” panākumi negatīvi pārsteiguši – tauta lēmusi, ka turpmākajos četros gados to pārstāvēs arī oligarhu sarunās ierautais un Kremlim draudzīgais Ainārs Šlesers. Vienlaikus gan cilvēki spriež, ka mēs kā sabiedrība esam pieraduši pie vardarbīgām attiecībām un nepildītiem solījumiem.


Citi savos vēlēšanu rezultātos ir īsi un kodolīgi.


Daudziem nav saprotama to sociālo tīklu lietotāju reakcija, kas par vēlēšanu rezultātiem saka – “tik slikti jau nav”. Slikti ir, jo turpmākajos četros gados Latvijas sabiedrību Saeimā pārstāvēs noziedznieki un pat prostitūta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Tāpat sociālo tīklu lietotāji steiguši apspriest “Saskaņas” norietu un nespēju iekļūt Saeimā. Arī “Latvijas Krievu savienības” “nogrimšana bezdibenī” tiek vērtēta pozitīvi. Vienlaikus gan prieku cilvēkos neraisa tas, ka abu krievisko partiju vēlētāji, visticamāk, savas balsis šogad steiguši atdot jaunajai partijai “Stabilitātei”.


Tāpat soctīklotāji spriež, ka “Stabilitātei”, kas nepārprotami esot prokremliska partija, iekļūšana parlamentā ir apdraudējums mūsu drošībai.


Vienlaikus citi aicina turpmāk rēķināties ar sociālā medija “TikTok” ietekmi, jo tas tiešā mērā palīdzējis 14. Saeimā ievēlēt “Stabilitātei”, bet izspiest “Saskaņu”.


Nilam Ušakovam palēnām pazūdot nebūtībā, Aleksejs Rosļikovs tiek nodēvēts par jauno Nilu.


Savukārt vērtējot vēlētāju aktivitāti un atbalstītākās partijas reģionos, citi vērš uzmanību uz Latgali – tās vēlētāji šogad sarosījušies, taču balsis atdevušas par “zaļzemniekiem”, “Saskaņu”, “Stabilitātei” un citām pretrunīgi vērtētajām partijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Parlamentā ievēlētās partijas daļā soctīklotāju arī raisījušas bažas par to, kādi lēmumi turpmāk tiks pieņemti cilvēktiesību jomā.


Šajā jomā Latvija arī tiek pielīdzināta Budapeštai, kas īpaši izceļas ar savu nostāju viendzimuma attiecību jautājumos.


Kas attiecas uz “Attīstībai/Par!” – tās iekļūšana 14. Saeimā jau no “exit poll” datu paziņošanas brīža bijusi miglā tīta, un līdz pat pēdējo balsu skaitīšanai partija staigā kā pa naža asmeni. Mikroblogošanas vietnē “Twitter” smej, ka gribētos redzēt, cik bieži partijas pārstāvji pārlādējuši Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapu, lai sekotu līdzi saņemtajam vēlētāju atbalstam.


Kāds cits, savukārt, vēl nespēj saprast – priecāties vai nē. It kā šampanieša glāzes varētu pacelt par “Saskaņas” izsviešanu no parlamenta un Alda Gobzema partijas “Katram un Katrai” nespēju sasniegt 5% barjeru, bet vienlaikus Saeimā Ušakova vietā būs Rosļikovs, bet Gobzems saņems kompensāciju, jo tomēr partija ir spējusi savākt vairāk nekā 2% balsu.


Izskan arī minējumi par nākamās valdības veidošanu, kas galu galā varētu arī sanākt tīri pieņemama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm