Brīvdienu plāni, Zemessardzes mācības un “plusiņi tīkamajiem” – cilvēki izmanto iespēju balsot ātrāk

Ceturtdien, 29. septembrī, 66 vēlēšanu iecirkņos turpinājās iepriekšējā balsošana Saeimas vēlēšanās. Divu dienu laikā savu izvēli izdarījuši jau nedaudz virs 27 000 cilvēku, kas ir gandrīz divtik daudz, nekā pirms četriem gadiem, vēsta TV3 Ziņas.

Viens no atvērtajiem vēlēšanu iecirkņiem Rīgā šodien atradās arī tirdzniecības centra “Domina” telpās. Kā novēroja TV3 Ziņas, interese par balsošanu iepriekš šeit ir liela – rinda stiepjas ne vien paša iecirkņa telpās, bet pamatīga garumā arī pa tirdzniecības centra gaiteni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trīs stundās šeit savu balsi atdeva gandrīz 800 iedzīvotāju, aktivitātes ziņā atpaliekot vien no Rīgas 1. ģimnāzijas vēlēšanu iecirkņa. Par rindām un to, ka balsot šodien var vien nelielā skaitā – kopumā 66 iecirkņos visā Latvijā – , iedzīvotāji gan pauda arī neapmierinātību.

“Te visiem, kā lopiem uz kautuvi jāstāv,” sprieda kāds no atnākušajiem.

Taču visi pacietīgi sagaidīja savu iespēju nobalsot. Daudzi vēlēt nākuši jau šodien, jo sestdien ir citi plāni un nobalsot nevarēs vispār vai arī nebūs iespēja plusiņus savilkt sev tīkamajiem kandidātiem.

“Pirmkārt, es zināju savu izvēli, otrkārt, gribu saplānot savas brīvdienas, galvenokārt tā,” saka Brigita.

“Sestdien es būšu ārpus Rīgas un manis izvēlētajam sarakstam, tam cilvēkam, kuram gribu ielikt plusiņi, tas ir Rīgas vēlēšanu sarakstā,” stāsta Juris.

“Sestdien ir jādodas uz Zemessardzes mācībām, tāpēc šodien ir jānobalso obligāti. (..) Manuprāt, izvēli nebija grūti izdarīt, zinot, kāda situācija šobrīd valda pasaulē,” spriež Evija.

Arī citi vēlētāji atzina, – uz iecirkni nāk jau zinot par kuru no 19. partijām balsos. Tie arī uzsver – atšķirībā no citiem gadiem šajās vēlēšanas sava izvēle jāizdara katram. Turklāt tas jādara apdomīgi, lai pie varas nenonāk valstij nelojāli politiķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Obligāti! Tas izkaisītais daudzums ar vēlēšanu sarakstiem, te ir jādara viss iespējamais, lai kaut kādi diletanti nenokļūtu pie varas,” pārliecināts ir Juris.

“Tas ir katra pilsoņa pienākums. Nedrīkst dot iespēju nelabvēļiem vai ne īstajiem cilvēkiem tikt pie varas, tāpēc ir jānāk katram un jāizdara sava izvēle,” aicina Kristians.

Lai gan divās iepriekšējās balsošanas dienās, vēlētāju aktivitāte ir pat divreiz lielāka nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās 2018. gadā, Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja iepriekš aicināja par agru nesapriecāties. Iepriekšējā balsošanā vienmēr piedaloties apzinīgākie vēlētāji, bet, lai celtu kopēju vēlētāju aktivitāti, sestdien uz iecirkņiem jāatnāk arī tiem, kuri līdz šim nav ticējuši, ka viņu balss spēj ietekmēt procesus valstī.

Atstāt balsi glabāšanā līdz vēlēšanu dienai varēs arī rīt no plkst. 10 līdz 16. Savukārt sestdien visi vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem atvērti būs no plkst. 7  līdz 20.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm