tv3.lv

Vējonis: Ukrainas krīze māca, kā nepieļaut zaļo cilvēciņu iebrukumu

Šodien, 12.septembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, uzrunājot Rīgas konferences dalībniekus diskusijā ”NATO Velsas samits – transatlantisko saistību atjaunošana,” uzsvēra, ka mēs nedrīkstam aizmirst Ukrainas notikumus, kas radījuši izmaiņas drošības situācijā.

2014. gada 12. septembrī 19:45

Diskusijas laikā aizsardzības ministrs norādīja, ka tieši situācija Ukrainā ir sekmējusi ASV un Eiropas attiecību atjaunošanu: ”NATO Velsas samits ir nozīmīgs pagrieziena punkts Eiropas un ASV attiecību atjaunošanā, jo šobrīd arvien būtiskāka ir cieša transatlantiskā partnerība.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Analizējot NATO samita laikā pieņemtos lēmumus, Vējonis secināja, ka dalībvalstis vienojās par virkni būtiskiem jautājumiem: ”Pirmkārt, samita laikā dalībvalstis apņēmās turpmāk neveikt samazinājumus aizsardzības budžetos, ar mērķi pakāpeniski sasniedzot 2% no iekšzemes kopprodukta. Tāpat arī tika apstiprināts NATO Reaģēšanas plāns, kas turpmāk sekmēs alianses gatavību un spēju reaģēt uz pasaulē notiekošo. Otrkārt, ASV skaidri pierādīja, ka tai rūp Eiropas drošība un, ka tā apņemas garantēt savu klātbūtni Eiropā.”

”Krīze Ukrainā deva pozitīvu impulsu, lai risinātu ilgstošo problēmu starp NATO un ES – skaidrāk nošķirot abu organizāciju atbildības sfēras. ES ir nodemonstrējusi, ka tās maigā vara un finanšu mehānismi ir spēcīgs instruments. Šos instrumentus iespējams stiprināt, attīstot jaunas spējas, piemēram kiberspējas un stratēģisko komunikāciju,” norādīja Vējonis.

”Rīgas konference 2014” ir Ziemeļeiropā lielākais drošības politikas un ārpolitikas forums. Konference jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs vairāk nekā 33 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Šogad par konferences norises vietu ir izvēlēta Latvijas nacionālā bibliotēka – Gaismas pils.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm