tv3.lv

Vējonis: NATO samits ir attaisnojis uz to liktās cerības

Noslēdzoties NATO Velsas samitam, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ir gandarīts par sabiedroto atbalstu un pieņemto lēmumu nozīmi turpmākai Baltijas valstu drošības stiprināšanai. Pēc ministra domām, samitā ir izdevies pieņemt būtiskus lēmumus par dalībvalstu aizsardzības palielināšanu un vēlreiz apstiprināt ASV nozīmi transatlantiskajā drošības stiprināšanā.

2014. gada 5. septembrī 16:29

“NATO valstu un valdību vadītāju pieņemtajam lēmumam apstādināt aizsardzības budžetu kritumu un apņemties atgriezties pie 2% aizsardzības izdevumu no IKP mērķim pašreizējā drošības situācijā ir gan simboliska, gan būtiska praktiska nozīme. Ja šādi lēmumi netiktu pieņemti, Alianse un tās dalībvalstis riskētu ar nozīmīgu militāru spēju zaudēšanu, nespēju aizsargāt savas intereses un kļūt daudz ievainojamākas”, norāda aizsardzības ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

R.Vējonis arī atgādina, ka šogad Latvijā esam spēruši nozīmīgus soļus, lai nostiprinātu mūsu apņemšanos pildīt nosacījumus par atbilstošu finansējumu, pieņemot Valsts aizsardzības finansēšanas likumu. Tagad ir svarīgi nodrošināt, ka šie solījumi tiek īstenoti un bruņotie spēki var uzsākt nepieciešamo spēju stiprināšanu,” uzsver aizsardzības ministrs.

Ministrs tāpat akcentēja, ka šobrīd viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir nostiprināt vēl vairāk Latvijas sadarbību ar mūsu stratēģisko partneri – ASV, kā arī panākt, ka ASV saglabā savu klātbūtni gan Baltijā, gan Eiropā kopumā. Tādēļ NATO valstu apstiprinātā apņemšanās palielināt aizsardzības izdevumus un pieņemtā transatlantiskā deklarācija ir nozīmīgs solis ASV un Eiropas stratēģiskās partnerības nostiprināšanā.

Latvijai Velsas samits iezīmējās ar vairākiem būtiskiem lēmumiem: tika apstiprināts NATO reaģēšanas plāns, parakstīts protokols par dalību Apvienotajos reaģēšanas spēkos, parakstīts līgums ar Lielbritāniju par bruņumašīnu iegādi, kā arī norisinājās vairākas divpusējās tikšanās ar sabiedrotajiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm