Vecmāte: Jūtos nenovērtēta, 3 eiro un 5 centi stundā pirms nodokļu nomaksas ir pazemojošs atalgojums

Neapmierinātība ar zemo atalgojumu, kas tiek dēvēts pat par pazemojošu, Rīgas Dzemdību namā turpina augt plašumā. Daļai pašvaldības iestādes ārstu, kuri prasa dubultot samaksu par vienu darba stundu, pievienojušās visas Dzemdību centra vecmātes.

2017. gada 15. februārī 20:11

Tieši Rīgas domei piederošais dzemdību centrs ir valstī lielākā dzemdību iestāde, kurā tiek nodrošināta dzemdību pieņemšana visu diennakti. Vecmātes par vienu darba stundu šobrīd pirms nodokļu nomaksas saņem trīs eiro un piecus centus. Viņas vēstulē, kas šodien tika iesniegta medicīnas iestādes valdei, Rīgas domei un Veselības ministrijai, lūdz izvērtēt iespēju darba samaksu paaugstināt līdz pieciem eiro un piecdesmit centiem par stundu, bet tuvāko divu gadu laikā atalgojumu divkāršot. Ja lūgums tiks noraidīts, vecmātes neizslēdz iespēju pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Dzemdību namu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baiba Bernāte, Dzemdību centra vecmāte

Jūtos nenovērtēta, jo uzskatu, ka trīs eiro un pieci centi stundā pirms nodokļu nomaksas ir vienkārši pazemojošs atalgojums. Grūti, bet jaunām vecmātēm droši vien ir vēl grūtāk, pavisam grūti ir tām, kurām ir mazi bērni.

Ar līdzīgu lūgumu vakar pie iestādes valdes, pašvaldības un Veselības ministrijas vērsās Dzemdību nama ārsti – ginekologi. Viņu samaksa par darba stundu ir pieci eiro un pieci centi pirms nodokļu nomaksas. Lai arī šogad summa, kuru valsts maksā par vienu dzemdību pieņemšanu, ir palielināta par 50 eiro, tas ļāvis ārstu algas celt par desmit centiem, bet vecmāšu – par trīs centiem stundā.

Kam iztērēta lielākā daļa valsts piešķirtās papildu naudas?

 

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm