Vecākus Rīgā aicina noslēgt līgumus par skolēnu ēdināšanu

Lai gan ķibeles ar jauno galvaspilsētas bērnu ēdināšanas reģistrācijas sistēmu – pusdienlaiks.lv – esot novērstas, joprojām tajā reģistrēta vien puse Rīgas skolēnu un bērnudārznieku, kuriem no pirmdienas brīvpusdienas pašvaldība vairs neapmaksās, vēsta TV3 Ziņas.

Jaunajā bērnu ēdināšanas reģistrācijas sistēmā Rīgas skolās joprojām reģistrēta vien puse skolēnu. Domē gan sola – pirmdien pie maltītes tiks visi bērni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunajā platformā pusdienlaiks.lv ir jāreģistrējas aptuveni 20 000 Rīgas bērnudārznieku un 40 000 skolēnu no 5-12. klasei, kuru vecākiem turpmāk jāsedz puse ēdināšanas izmaksu. Un, lai gan jaunā kārtība stājas spēkā jau no pirmdienas, patlaban distances līgumi noslēgti par mazāk nekā pusi bērnu. Iepriekš vecākiem problēmas radīja, jaunās sistēmas buksēšana, taču izstrādātāji norāda – tagad problēmas atrisinātas.

Imants Felsbergs
platformas “pusdienlaiks.lv” izstrādāju pārstāvis

“Viens no klupšanas akmeņiem bija pirmais vilnis, kas bija pirmdien, tur bija kaut kādas problēmas, bet mēs viņas ātri atrisinājām, un kopš tā laika viņas nav bijušas tik ļoti izteiktas. Jā, ir bijušas nelielas problēmas ar funkcionalitāti, bet mēs tās risinām.”

Ņemot vērā iepriekšējās problēmas, ēdinātāji pieļaujot, ka līdz pirmdienai tomēr ne visiem izdosies līgumus noslēgt. Vienlaikus tie gatavojas pabarot tādu bērnu skaitu, kāds tas bija šajā nedēļā, līdz ar to pusdienu pietiks visiem – arī tiem, kuriem līgumu vēl nebūs.

Jānis Meija
Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis

“Noteikti, noteikti pats galvenais vēstījums no ēdinātāju puses ir, jā, mīļie vecāki, nesatraucaties – bērni paēduši būs. Mums ir pats galvenais, lai būtu nodota ziņa par vēlmi kā tādu noslēgt līgumu. Piemēram, šī vēlme var būt izteikta kaut vai ar saziņas rīku ar klases audzinātāju starpniecību.”

Arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš uzsvēra, ka visiem, kuri būs izteikuši vēlmi ēst siltas pusdienas, tās tiks nodrošinātas, pat ja nebūs noslēgti līgumi. Vienlaikus vecāki aicināti to izdarīt nākamās nedēļas laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris Krastiņš
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors

“Tas nozīmē to, ka, ja kāds vēl nebūs objektīvu iemeslu pēc noslēdzis šo līgumu līdz pirmdienai, nākamās nedēļas laikā, viņiem būs tāda iespēja to izdarīt, izmantojot gan digitālo formu, gan elektroniskā paraksta, gan papīra formātu.”

Jāatgādina, ka nekas nemainās un arī turpmāk brīvpusdienas pilnā apmērā tiks apmaksātas 1.-4. klašu skolēniem, kā arī bērniem no daudzbērnu vai kādu sociālo risku ģimenēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm