Vecāki satraukti par iespējamu reliģisku aģitāciju Ogres skolā

Ogres Centra pamatskolas septīto klašu skolēnu vecākiem radušās bažas par iespējamu reliģisku aģitāciju šajā izglītības iestādē. Pirmdien skolā septītklasniekiem bija organizēta diskusija ar reliģisko konfesiju pārstāvjiem. Bijusi arī iespēja noskaidrot – vai esi labs cilvēks. Šī epizode, kā skaidro skolas vadība, bijis vairāk joks, taču atzīst, ka pilnvērtīgākai sarunai ar jauniešiem būtu vajadzējis piesaistīt arī citu viedokļu paudējus.

Vairāki Ogres Centra pamatskolas skolēnu vecāki pirmdien no saviem bērniem uzzināja, ka mācību iestādi apmeklējuši trīs dažādu konfesiju pārstāvji. Taču bērniem izdalīto materiālu dēļ daudziem radušās bažas par reliģisko aģitāciju skolā.

“Skolā ieradušies trīs reliģisko organizāciju pārstāvji un dalījušies pieredzē, kā tas ir būt pie Dieva un tamlīdzīgi. Un no stāstītā man tas radīja iespaidu, ka ir noticis skolā tāds vervēšanas pasākums, kur skolēni ir aicināti pievērsties Dievam. Turklāt tika izdalītas arī kaut kādas kartītes ar visai dīvainiem tekstiem,” stāsta kāda skolēna māte.

Galvenais vecāku satraukuma cēlonis ir šādas kartītes, kur vienā pusē ir neliels tests – ja pieliekot pirkstu, kvadrātiņš paliek zaļš – tu esi labs cilvēks. Savukārt otrā pusē, balstoties uz baušļiem, uzdoti jautājumi – vai Dievs ir galvenais tavā dzīvē, vai esi nelietīgi lietojis Dieva vārdu un tamlīdzīgi.

Skolas direktore Dace Bondare skaidro – no šā semestra skolā ieviests jauns klases stundas formāts – 7. klašu skolēniem regulāri tiks organizētas paneļdiskusijas, lai mudinātu viņus uzdot jautājumus, paust savu viedokli, diskutēt par dažādiem sabiedrībā svarīgiem, tostarp strīdīgiem tematiem. Šī bijusi pirmā no šādām paneļdiskusijām un tajā pieaicināti reliģisko konfesiju pārstāvji, lai runātu par tematiem, kas septītklasniekiem šobrīd parādās vairākos priekšmetos, piemēram, mitoloģija, cilvēka un pasaules rašanās.

“Šī diskusija tiešām tāda arī bija, kur skolēni uzdeva jautājumus, kā pasaule īstenībā ir radusies, kas tas Dievs tāds ir un kā viņš radās,” saka Bondare.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Direktore apgalvo, ka sarunas laikā nav notikusi nekāda reliģiskā aģitācija, taču atzīst, ka izdalītās kartītes var radīt neizpratni, lai gan izmantotas kā spēles elements. Par tajās redzamajiem jautājumiem vispār neesot runāts.

“Šie konfesiju pārstāvji ļoti gaišā formā, vieglā sarunā, lai būtu ar humora elementiem, izsniedzot kartītes, teica: pielieciet pirkstu, paturiet, ja mainīs krāsu, tad redzat, ka viss kārtībā – neesat grēcīgi. Kas pēc tam, protams, bija – hahaha. Protams, ka ne, jūs uzķērāties jokam, bet redzat, cik svarīgi ir būt labam,” turpina Bondare.

Skolā arī atzīst – diskusijā vajadzēja pieaicināt arī kādus zinātniekus, ateistus vai citu viedokļu paudējus, tādēļ notikušais būšot laba mācība priekšdienām. Līdzīgās domās ir arī novada Izglītības pārvaldē.

“Lielākā daļa pasākuma, manuprāt, bija veidota veiksmīgi. Tas, kur būtu nepieciešami uzlabojumi, turpinot līdzīga veida diskusijas – pirmkārt, svarīgi, lai uz skatuves būtu cilvēks ar citu vai pretēju viedokli, un otrs, nekāda veida aģitācijas materiāli nav pieļaujami, un es arī to fotogrāfiju, kuru redzēju, vērtēju kā aģitācijas materiālu,” teic Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs.

Radušos situāciju pārvaldes ar skolas pārstāvji pārrunājuši un turpmākajās diskusijās šādus pārpratumus sola nepieļaut.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm