tv3.lv

Vārot boršču, ukrainietes savākušas ziedojumu savas valsts aizstāvjiem

No Mālpils uz Harkivu pavadīts īpašs ziedojums ukraiņu karavīriem – ar dažādām mantām piepildīts apvidus auto, kuram līdzekļus savākušas Mālpilī dzīvojošās ukrainietes, sešas nedēļas vārot boršču un gatavojot citus tautas gardumus, ko ikvienam piedāvāja nobaudīt pret ziedojumu, vēsta TV3 Ziņas.

Mālpilī pajumti radušās ukraiņu sievietes jau kopš aprīļa sākuma teju katru dienu vārījušas boršču, gatavojušas vareņikus un citus ukraiņu tradicionālos ēdienus, šādā veidā vācot ziedojumus.

Taņa
ukrainiete no Mikolajivas

“Mēs ļoti ilgi strādājām, vārījām boršču un gatavojām plovu. Un tā nebija viena reize, vairāk nekā mēnesi. Un tad krājām, krājām naudu, līdz nolēmām nopirkt mašīnu un nogādāt Ukrainā.”

Sagādātais auto gan nav pirmais šejienes sieviešu atbalsts Ukrainas karavīriem, jo borščs garšojis daudziem. Jau pirms laika nosūtīta nauda, par ko iegādātas ķiveres un nakts redzamības brilles Harkivas aizstāvjiem. Tieši uz Harkivu dosies arī patlaban ukraiņiem tik ļoti nepieciešamais apvidus auto. Sievietes uzsver, esot drošībā Latvijā, viņām ir ļoti svarīgi, censties palīdzēt savas valsts aizstāvjiem.

Taņa
ukrainiete no Mikolajivas

“Arī gribas braukt kopā. Varbūt tas ir piliens jūrā, bet arī kaut kā gribējās no sevis. Ka mēs šeit neesam tāpat vien, ka mēs kaut ko arī darām Ukrainas labā. Un mēs esam ļoti lepnas par saviem karavīriem, arī par tiem cilvēkiem, kas šeit kaut ko dara. Visiem liels paldies! Īpaši latviešiem, kuri mūs atbalsta un pērk mūsu boršču.”

“Mums tas ir ļoti svarīgi, tāpēc ka mums izdevās aizbēgt ar bērniem… Tāpēc mēs kaut kā vismaz gribam palīdzēt savai valstij. Un mašīna ir ļoti vajadzīga. Vajag vest mantas un palīdzēt cilvēkiem, bet mašīnu ir maz, visu laiku ir kādas problēmas, tāpēc tās ir vajadzīgas,” pauda ukrainiete no Černihivas Aļona.

Idejā šādi nodarbināt ukraiņu bēgles, vienlaikus palīdzot tiem, kuri cīnās par Ukrainas brīvību, nākusi no vietējo Mālpils iedzīvotāju puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne Jonīte-Jurkēviča
kustības “Mālpils iedvesmo” aktīviste

“Un ļoti daudzi iesaistījās, lai palīdzētu tieši radīt šos apstākļus, jo, lai boršču gatavotu, vajag gan atļaujas, gan produktus, gan virtuvi. Un tas viss salikās kopā. Un atsaucīgi cilvēki iegādājās šis ēdienus pret ziedojumiem. Cits varbūt samaksāja eiro, cits stipri vairāk.”

Auto šodien piepildīja ar dažādām mantām, kas karavīriem var noderēt – rezerves daļas, kamuflāžas tīkls, pārtika. Protams, kartiņas ar ukraiņu bērnu atbalsta vārdiem.

Uzdevumu – auto nogādāt līdz Polijas – Ukrainas robežai, uzņēmušies paši mālpilieši. Tie saka, šis uzdevums tiem ir gluži vai pagodinājums.

Jānis un Aldis
brīvprātīgie šoferi

“Tas ir pagodinājums, ka varam palīdzēt ukraiņiem. Visiem ir jādara, ko vien var, lai karš ātrāk beigtos un mēs palīdzam, kā varam katrs. Sanāks kādus 800 kilometrus garš ceļš, ko mērot.”

Tā kā ceļš līdz robežai garš, šoferiem šodien pasniedza arī ceļamaizi.

Aneta
Mālpils muižas pārstāve

“Šodien ceļamaizē ir no Mālpils restorāna plucināts pīles gaļas burgers ar pašu gatavotām kartupeļu daiviņām un salāti.”

Par boršča naudu iegādāti auto uz Ukrainu nogādās kopā ar tā dēvēto tvitera konvoju Reiņa Pozņaka vadībā.

Mālpilī patlaban uzturas vairāk nekā 180 ukraiņu, lielākoties bērni.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm