tv3.lv

VARAM vēlreiz vērtēs Rīgas domes atlaišanas iespējas

2019. gada 21. maijā 19:01

Skandalozajā “Rīgas nodibinājumu” krimināllietā – pēc KNAB pagājušajā nedēļā veiktajām kratīšanām Rīgas Tūrisma attīstības birojā (RTAB) – ir aizdomas par nelikumīgu partiju finansēšanu. Prokuratūras pārstāve otrdien Saeimas komisijā stāstīja, ka izmeklēšana šajā lietā ir plašāka un, visticamāk, pie atbildības tiks sauktas arī pagaidām vārdā nenosauktas Rīgas domes amatpersonas.

Otrdien par publiskiem izdevumiem uz Saeimas atbildīgo komisiju bija izsaukti abu Rīgas nodibinājumu vadītāji, Valsts kontroles, KNAB un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Deputāti pauda sašutumu, ka Rīgā 20 miljoni eiro tūrisma un galvaspilsētas tēla celšanai, iespējams, izlietoti nelietderīgi un daļa naudas aizgājusi galvaspilsētā pie varas esošo partiju kampaņām.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti interesējās, vai no Rīgas domes nodibinājumiem nauda ir nonākusi pie kāda konsultanta Vācijā, kas ļāva uzlabot “Saskaņas” rezultātus Saeimas vēlēšanās. Norādot uz izmeklēšanas interesēm, KNAB atbildi nesniedza.

Tikmēr neapmierinātību ar to, ka izmeklēšanas informācija nonākusi publiskajā telpā, pauda “Saskaņas” pārstāvji.

Savukārt Ģenerālprokuratūras pārstāve atzina, ka, lai arī līdz šim tikušas aizturētas divas RTAB darbinieces, izmeklēšana ir daudz plašāka un pie atbildības noteikti tikšot sauktas arī Rīgas domes amatpersonas, tostarp, iespējams, tieši par partiju finanšu pārkāpumiem. “KNAB, uzsākot šo kriminālprocesu, jau paredzēja, ka būs pie izmeklējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar valsts amatpersonu izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, tāpēc arī šis process ir biroja izmeklēšanā,” piebilst Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Sigita Deičmane.

To dzirdot, JKP Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe mudināja RTAB valdes locekli Guntaru Grīnvaldu, kurš Saeimas vēlēšanās kandidēja no “Saskaņas” saraksta un bija partijas tieslietu ministra amata kandidāts, pamest amatu.

Dokumentus par abu nodibinājumu finansējumu no Rīgas domes ir izprasījusi arī par pašvaldībām atbildīgā ministrija jeb Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Secināts, ka vairāk nekā miljons eiro bez jebkāda konkursa un noteikumiem to izlietošanai abiem nodibinājumiem piešķirti arī šogad. Lēmumu domes vārdā martā parakstījis šobrīd no amata atstādinātais Nils Ušakovs (S).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VARAM pārstāvis Aivars Draudiņš neizslēdz, ka ministrijas ierēdņi varētu sākt gatavot likumu par visas Rīgas domes atlaišanu, taču tam nepieciešams politisks atbalsts no atbildīgā ministra Jura Pūces (AP).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm