tv3.lv

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē veikts remonts

Kāpās, Jūrmalas šaurākajā zemes strēlē starp Lielupi un jūru, kopš 1993. gada atrodas Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Tagad 1971. gadā celtā ēka izskatās krietni gaišāka nekā pirms siltināšanas un fasādes apdares nomaiņas.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis ved izrādīt ēkas iekštelpas: “Ja notiek ēkas ārsienu un logu nomaiņa, tad, protams, neizbēgami jāveic remonts arī iekštelpās.”

Viņš norāda, ka vienlaikus ar ēkas energoefektivitātes uzlabojumiem ir veikts rezidences oficiālo, pirmā stāva telpu remonts. Minētajās telpās tiek aicināti ārvalstu viesi, diplomāti, šeit notiek pieņemšanas pusdienas un vakariņas.

“Mēbeles šeit bija kā lipinātas klāt, piepirktas pa grupām, atšķirīgas mēbeles, nekas nebija vienā stilā”. Teikmanis akcentē, ka jaunu, atbilstošu mēbeļu uzstādīšana nebija atliekama. Šī rezidence pārstāv Latvijas valsti, tāpēc iekštelpām ir jābūt gaumīgi iekārtotām. Remonta laikā ir veikta sienu krāsošana, grīdas seguma un logu palodžu nomaiņa, kā arī uzstādītas jaunas mēbeles.

“Domāju, dizaineri atrada labu risinājumu ar askētiskām, ziemeļnieciskām līnijām, krāsu gammām, kas sasaucas gan ar jūrmalas smiltīm, gan jūru un šo apkārtni. Tā ir daļa valsts tēla,” saka Valsts prezidenta kancelejas vadītājs.

Izņemot lielo ādas krēslu, pārējās visas jaunās mēbeles izgatavojuši vietējie ražotāji. Pirmā stāva telpās pašlaik ir tikai viens mākslas darbs. Pie ieejas, garderobē atrodas Andra Zēgnera fotografētais dzintars. Pārējo mākslas darbu izvēle sadarbībā ar Latvijas Mākslas muzeja speciālistiem vēl turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, tie būs latviešu mākslinieki, bet, lai viņi iederētos šajā dizainā.” Rezidences teritorijas jūras pusē ir Tējas namiņš, arī tur veikts pavisam neliels remonts – nokrāsota sienas.

Kopš rezidencē veikts remonts, pirmais Egila Levita ārvalstu viesis bija Saūda Arābijas ārlietu ministrs princis Faisals bin Farhāns Āl Saūds. Iepriekš Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē plašāks remonts veikts pirms vienpadsmit gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm