tv3.lv

Valsts policija atgādina velobraucējiem par drošību ceļu satiksmē

Kļūstot arvien labvēlīgākiem laikapstākļiem riteņbraucējiem, ir atsākusies arī aktīva velosezona, tādēļ Valsts policija atgādina par drošības nosacījumiem, kas jāņem vērā riteņbraucējiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem, lai brauciens nebeigtos ar negaidītu situāciju vai pat traumām.

1. maijā 13:30

Policija atgādina – viens no svarīgākajiem nosacījumiem, kas jāņem vērā, ir tas, ka visiem satiksmes dalībniekiem pārvietojoties kopīgi satiksmē ir jāievēro cieņa vienam pret otru, piemēram, gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra. “Būtiski atcerēties, ka velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus!” norāda policijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat jāņem vērā, ka, braucot ar velosipēdu pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam – tātad velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai neapdraudētu vai netraucētu gājējus un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu ir jāparūpējas arī par savu drošību – vēlams uzlikt aizsargķiveri, bet jāatceras, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam tā ir obligāta, kā arī pareizi jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem.

Savukārt šodien, 1. maijā, Rīgā daļa velobraucēju devusies masveida braucienā pa pilsētas ielām, tādā veidā cenšoties vērst uzmanību uz veloinfrastruktūras problēmām pilsētā. Valsts policija atzīst, ka šis jautājums ir aktuāls, taču tai pašā laikā atgādina par pastāvošajiem drošības riskiem pašiem dalībniekiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ko var radīt šāda masveida braukšana, kas bieži vien saistīta ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Tādēļ Valsts policija īpaši vecākus ar maziem bērniem aicina rūpīgi pārdomāt, vai dalība šajā braucienā veicina mērķa sasniegšanu – drošu pilsētvidi velosipēdistiem.

Tiem velosipēdistiem, kuri tomēr plāno piedalīties šajā plānotajā masveida braucienā, Valsts policija atgādina par pastāvošajiem riskiem un aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumu prasības, būt saprātīgiem un nepakļaut riskam sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm