Valsts meža dienests atdāvina trīs autocisternas brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem

Pirmdien, 20. martā, Valsts meža dienests bez atlīdzības nodevis vienu “GAZ 66” un divas “ZIL 130” ugunsdzēsības autocisternas Dienvidkurzemes novada pašvaldības īpašumā turpmākai Dienvidkurzemes Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības izmantošanai, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

20. martā 12:35

Pēdējos 12 gados Valsts meža dienesta veic ugunsdzēsības transporta nomaiņu, padomju laikā ražoto transportu aizstājot ar modernām automašīnām, kas ir īpaši pielāgotas meža ugunsgrēku dzēšanai. Līdz šim iegādātas 35 jaunas “Mercedes Benz Unimog” autocisternas, kas izvietotas 15 meža ugunsdzēsības stacijās, veidojot optimālu pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neraugoties uz to, ka konkrētās “ZIL” un “GAZ” automašīnas ražotas laika posmā no 1979. līdz 1986. gadam, tās ir labi uzturētas.

Zigmunds Jaunķiķis
Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks meža ugunsapsardzības jautājumos

‘Meklējot risinājumu, ko darīt ar vecajām, bet tehniskā kārtībā esošām un ekspluatējamām autocisternām, interesi izrādīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības paspārnē esošā Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Nokārtojot visas nepieciešamās formalitātes, tika noslēgts savstarpējs līgums, un transports bez atlīdzības nodots pašvaldības īpašumā.”

Valsts meža dienesta rīcībā joprojām ir vismaz 20 padomju laikā ražotas ugunsdzēsības automašīnas, kas atsevišķos gadījumos tiek piesaistītas meža ugunsgrēku dzēšanā. No tām piecas tuvākajā laikā plānots nosūtīt Ukrainas aizstāvjiem.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm