tv3.lv

Valsts kontrole ministru tēriņu pārskatus kopumā vērtē atzinīgi

Kopumā valsts iestāžu pieeja savai finanšu pārvaldībai pēdējos gados ir uzlabojusies laba, taču joprojām izdodas atrast arī nepilnības, konstatējusi Valsts kontrole aizvadītā gada finanšu dokumentu revīzijās.

Ministriju un centrālo valsts iestāžu gada pārskatus Valsts kontrole kopumā vērtē atzinīgi, un no 24. revīzijām iebildumi bijuši tikai par divām. Kultūras ministrija joprojām nav pabeigusi novērtēt Brīvdabas muzeja eksponātus aptuveni 60 miljonu vērtībā, taču šis process jau aktīvi notiek. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija nav precīzi iegrāmatojusi 12 miljonus, taču tās lielākoties ir tehniskas nepilnības.

Valsts kontrole gan vērš uzmanību, ka pērn no dabas resursu nodokļa iekasētā summa pieaugusi par gandrīz 11 miljoniem un likums paredz, ka to drīkst izmantot tikai ar dabas aizsardzību saistītiem mērķiem.

Taču par nozari atbildīgā Vides attīstības un reģionālās aizsardzības ministrija (VARAM) gandrīz 40% jeb 4,5 miljonus no pieauguma novirzījusi pavisam citiem projektiem.

Aija Feldmane
Valsts kontroles Ceturtā revīziju departamenta sektora vadītāja

“Šis finansējums ir piešķirts gan Kultūras ministrijai, gan Sabiedrības integrācijas fondam, gan VARAM tādu pasākumu īstenošanai kā, piemēram, futbola laukumu infrastruktūras projektiem, dažādiem informācijas tehnoloģiju pasākumiem.”

Ministrijā gan uzskata, ka nekāds pārkāpums nav bijis.

Edvīns Balševics
VARAM valsts sekretārs

“Ieņēmumu palielinājumu no Dabas resursu nodokļa valsts budžets izmanto fiskālās telpas palielināšanai. Par ministriju pasākumiem, kurus atbalstīt lemj koalīcijas sadarbības padome un, protams, arī Ministru kabinets. Proti, tas ir kopīgs lēmums. Es tiešām uzskatu, ka tie ir nenozīmīgi pārkāpumi, bet mēs esam apņēmušies pilnveidot šo procedūru, lai tas būtu vēl pārskatāmāks.”

Valsts kontrole arī uzskata, ka Tieslietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem nepamatoti prēmijās izmaksājusi 57 000 eiro. Kontrolieru ieskatā, nauda piešķirta par vakcinēšanos pret Covid-19, bet Tieslietu ministrijā skaidro – piemaksas bijušas par darbu pandēmijas apstākļos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts kontroles aizdomas ministrija gan sola pārbaudīt.

Maihails Papsujevičs
Tieslietu ministrijas valsts sekretārs

“Piemaksa ir darbiniekiem par to, ka viņi strādāja un ar šādu motivāciju, izmantojot likuma normu, piemaksas tika maksātas. Saņemot šādu VK aizrādījumu, Tieslietu ministrija ir ierosinājusi dienesta pārbaudi par to, vai tiešām katram no šiem cilvēkiem, kam piemaksa maksāta, tā piešķirta pamatoti vai nepamatoti tomēr.”

Nepamatotas piemaksas padotajiem piešķīrušas arī IZM, Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas. Par šiem pārkāpumiem Valsts kontrole vērsīsies pie tiesībsargājošajām iestādēm.

Revidenti arī vērsa uzmanību, ka Nodrošinājuma valsts aģentūra, rīkojot iepirkumu par Baltkrievijas robežas žoga būvniecību, pieļāvusi būtiskas kļūdas, kuru dēļ pagaidu žoga būvniecība kļuvusi dārgāka un aizkavējusies par vismaz diviem mēnešiem.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm