tv3.lv

Valsts drošības dienests Liepājā imitējis terorakta scenāriju

Valsts drošības dienesta pretteorisma vienība kopā ar citiem operatīvajiem spēkiem šodien Liepājā mācību laikā izspēlēja terorakta scenāriju. Mērķis bija pārbaudīt reģionos esošo dienestu gatavību reaģēt uzbrukuma gadījumā.

Terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, taču Valsts drošības dienests neatslābstoši turpina stiprināt spējas laikus atklāt teroristiskus uzbrukumus, un, ja terorakts būtu noticis – spēju koordinēti novērst sekas.

Pieņemot, ka operatīvajiem dienestiem ārpus Rīgas varētu būt nepilnīgas zināšanas, Valsts drošības dienesta pretterorisma mācībās Liepājā imitēts uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās vietai stadionā ”Daugava”.

Terorakts veikts ar aukstajiem ieročiem, un cilvēku pūlī taranēts transportlīdzeklis. Mācībās piedalījās vairāk nekā 300 pārstāvju no dažādiem dienestiem un Liepājas pašvaldības. Mācību scenārijs paredzēja, ka pēc uzbrukuma bija bojā gājušie un cietušie ar dažāda smaguma pakāpju traumām. Cietušo lomās iejutās Valsts policijas koledžas kadeti.

Ierodoties notikuma vietā, atbildīgo dienestu pārstāvji imitēja glābšanas darbus, uzbrucēju aizturēšanu un apdraudējuma tālāku novēršanu, kā arī seku likvidācijas pasākumus un izmeklēšanas darbības.

Pēc mācībām Liepājā Valsts drošības dienests kā pretterorisma sistēmas vadošā iestāde Latvijā analizēs kļūdas un sniegs rekomendācijas uzlabojumiem.

Žurnālists
Uzdod neērtus un kritiskus jautājumus, izgaismo nejēdzības un neizpildītos solījumus, liek atbildēt par sabiedrības līdzekļu racionālu izlietojumu. Eksperimentālists ar skaidru redzējumu par modernas formas stāstiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm