Valsts darba inspekcija dodas darba drošības reidos pa būvobjektiem

2020. gada 17. jūlijā 18:03

Valsts darba inspekcija (VDI) šovasar īpaši aktīvi dodas pārbaudīt būvobjektus. Tas notiek gan izlases veidā, gan reaģējot uz iedzīvotāju zvaniem par novērotajiem darba drošības pārkāpumiem.

Lielākie riski saistīti ar to, ka strādnieki var nokrist no augstuma. Nereti prasības ignorē viņi paši, bet citos gadījumos – būvobjektu uzraugi nav nodrošinājuši pienācīgus darba apstākļus. Līdzīgi trūkumi konstatēti arī piektdien: piemēram, trepes lielā augstumā bez margām un personāls, kas rāpjas kaut kur augšā bez drošības karabīnēm.

Sergejs Krivonosovs
Valsts darba inspekcijas vecākais inspektors

Es domāju, šeit, visticamāk, būtu letālais gadījums. Te pat nav lejā, kur nokrist. Tur ir būvgruži, armatūra, stieņi, betons. Tur maza varbūtība, ka cilvēks izdzīvo. Ja izdzīvo, tad veselības problēmas uz visu mūžu garantētas.

Šogad Latvijas būvlaukumos bojā gājusi viena persona. Pērn nomira desmit strādnieki – nositās, krītot no jumta, tika aprakti grūstošā būvbedrē, tika saspiesti zem dzelzsbetona bloka, nokrita no sastatnēm. Pērn bija arī 43 smagi nelaimes gadījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm