tv3.lv

Valodu zināšanas un nevainojama reputācija – šādiem kritērijiem turpmāk būs jāatbilst valsts kapitālsabiedrību locekļiem

Valdība otrdien, 23.septembrī, bez plašām diskusijām apstiprināja kritērijus, pēc kuriem turpmāk būs jāizraugās valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļi. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija iepriekš paudusi bažas par politizāciju, kas vērojama  valsts uzņēmumu valdēs.

2014. gada 23. septembrī 20:36

Latviešu un vismaz vienas svešvalodas zināšanas, atbilstoša izglītība, darba pieredze un nevainojama reputācija. Turpmāk tādiem kritērijiem būs jāatbilst valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļiem, šodien lēma Ministru kabinets. Kandidātu atbilstību kritērijiem vērtēs speciāli izveidota komisija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no iemesliem, kādēļ aktualizējies jautājums par valsts uzņēmumu valdes locekļu kompetenci, ir Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas iebildumi. Politiskā ēna pār valdēm ir viens no šķēršļiem, kas varētu kavēt Latvijas pievienošanos organizācijai. Tomēr šodien nosauktie kritēriji ienesīgo krēslu ieņēmējiem ir tikai neliels solis ceļā uz mērķi.

Arī “Providus” pētnieks saka, ka kritēriju noteikšana valdes un padomes locekļu atlasei ir solis pareizajā virzienā, kas procesu padarīs caurskatāmāku. Tomēr svarīga ir kritēriju piemērošana dzīvē, kā arī tālākā virzība ar kapitālsabiedrību pārraudzības uzlabošanu.

Saeima likumprojektu, kas skar valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu, pieņēmusi vien otrajā lasījumā. Tas cita starpā paredz iespēju no 2016.gada lielajās valsts kapitālsabiedrībās veidot padomes. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iepriekš brīdinājis, ka likuma nepieņemšanas gadījumā Latvijas iestāšanās OECD varētu aizkavēties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm