tv3.lv

Valdība uz otro termiņu KNAB priekšnieka amatā virza Straumi; galavārds – Saeimai

Ministru kabineta sēdes laikā otrdien, 24. maijā, izskatīja jautājumu par Jēkaba Straumes apstiprināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā uz otro termiņu un Straume guva valdības atbalstu – viņa kandidatūra tiks ieteikta Saeimai.

24. maijā 12:33

Par Jēkaba Straumes apstiprināšanu amatā uz otro termiņu galalēmums vēl jāpieņem Saeimai, kura Straumes kandidatūru izskatīs pēc valdības ieteikuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pret Straumes virzīšanu KNAB priekšnieka amatā uz otro termiņu iebilst “Konservatīvie”.


Lasi vēl: “Konservatīvie” rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Kā vēstīts iepriekš, Jēkabs Straume tika atkārtoti izvirzīts šim amatam pēc uzvaras atklātā konkursā, kas tika izsludināts šā gada 10. martā.

Jēkaba Straumes pirmais termiņš KNAB priekšnieka amatā sākās 2017. gada jūnijā pēc uzvaras iepriekšējā šā amata konkursā. Pirms tam Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā (MIDD), no tiem 10 gadus – pārvaldes priekšnieka amatā; pirms tam strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Pildot dienesta pienākumus, Straume piedalījies starptautiskās misijās, kā arī pārstāvējis Latviju un MIDD Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) institūcijās. Straume ir absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju, iegūstot profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju.

Jau ziņots, ka konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisijai bija jāizvērtē iesniegtie dokumenti, pretendentu atbilstība obligātajām prasībām, kā arī Satversmes aizsardzības biroja sniegtais atzinums par pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar konkursa nolikumu otrajā kārtā pretendentiem pārrunu laikā komisijai bija jāskaidro savs redzējums par KNAB turpmāko attīstību un prioritātēm. Šīs kārtas laikā komisijai bija jāvērtē arī pretendentu vadības kompetences. Uz konkursa otro kārtu tika izvirzīts tikai viens no pretendentiem.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija ģenerālprokurors Juris Stukāns, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Tāpat pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalījās ne vairāk kā trīs Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm