Valdība lemj piešķirt vairāk nekā 800 000 eiro, lai segtu Āfrikas cūku mēra izraisītos zaudējumus

Šodien valdībā lēma par vairāk nekā 800 000 eiro piešķiršanu zaudējumu segšanai, ko izraisījis Āfrikas cūku mēris. Krimuldas novada fermā “Rukas” tika likvidētas un iznīcinātas vairāki tūkstoši cūku.

2017. gada 14. februārī 13:29

Kompensāciju piešķirs no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Zemkopības ministrijas rīkojums paredz, ka 100 099 eiro tiks piešķirts SIA “Grow Energy” par dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu iznīcināšanu, 21 977 eiro piešķirs PVD par izdevumiem, kas radušies nogalinot slimos dzīvniekus Krimuldas pagasta novietnē, bet par blakusproduktu iznīcināšanu īpašajā iekārtā izmaksās 5827 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

695 304 eiro lielu kompensāciju saņems saimniecības “Rukas” apsaimniekotājs SIA “Ancers”, jo saimniecībā likvidētas 5023 cūkas. Šo summu vēl papildinās kompensācijas par iznīcināto lopbarību, fermas inventāru un dezinfekcijas līdzekļiem. Par šo summas apjoms vēl tiek aprēķināts.

Āfrikas cūku mēris ir neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, ar kuru slimo cūku sugas dzīvnieki. Visi saslimušie dzīvnieki agrāk vai vēlāk iet bojā, jo arī gadījumos, ja dzīvniekam izveidojas antivielas – imunitāte neveidojas un nepasargā dzīvniekus no atkārtotas saslimšanas.

Trīs gadu laikā kopš Latvijā ievazāts ĀCM, tā profilakses un apkarošanas pasākumiem izlietoti vairāk nekā 13 miljoni eiro. No šīm izmaksām mājas cūku īpašniekiem kompensācijās par kopumā apmēram 14 000 cūku likvidēšanu sērgas skartajās novietnēs, kā arī kompensācijās par tirdzniecības traucējumiem izmaksāti 2 332 386 eiro.

Foto Krimuldas ferma pēc Āfrikas cūku mēra atklāšanas

Jau ziņots, ka slimība tika atklāta arī SIA “Ancers” Salaspils novada cūku novietnē “Bunči” ar aptuveni 8 000 cūku lielu ganāmpulku.

Foto no Salaspils fermas

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm