Valdība atbalsta piešķirt nacionālo interešu objekta statusu Skultes LNG terminālim

Valdība otrdien, 27. septembra, sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto likumprojektu, kas nosaka piešķirt nacionālo interešu objekta statusu Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālim, tā cauruļvada savienojumam ar dabasgāzes pārvades sistēmu un ar to saistītajām būvēm, pēc valdības sēdes žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

27. septembrī 17:13

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone teica, ka likumprojekta pieņemšanas mērķis ir stiprināt Latvijas energoapgādes ceļu noturību. Likumprojekts nosaka Skultes LNG terminālim nacionālo interešu statusu. Tas dos iespēju savlaicīgi novērst administratīvos šķēršļus un neskaidrības nosacījumos, kā sekmīgi izbūvēt Skultes LNG termināli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc viņas teiktā, likumprojekts paredz, ka Skultes LNG termināli jānodod ekspluatācijā līdz 2024. gada 15. septembrim.

Kā norādījusi Ekonomikas ministrija (EM), ņemot vērā, ka nacionālā LNG termināla darbības uzsākšanai salīdzinoši īsā termiņā ir būtiska nozīme drošai Latvijas apgādei ar dabasgāzi, ir jānosaka speciālu regulējumu, kas apliecinātu valsts interesi Skultes LNG termināla izveidei un atvieglotu administratīvo procedūru projekta izvērtēšanai un realizācijai.

Likumprojekta mērķis ir stiprināt Latvijas energoapgādes piegāžu ceļu noturību, sekmīgi uzbūvējot Skultes LNG termināli.

Tāpat likumprojekts paredz, ka Skultes LNG terminālis un ar to saistītās būves ir nododamas ekspluatācijā līdz 2024. gada 15. septembrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm