tv3.lv

Vaļaginu noslepkavojis starptautisks organizētās noziedzības grupējums

Marta sākumā Rīgā, Pļavniekos, notikušo Genādija Vaļagina slepkavību izdarījis starptautisks organizētās noziedzības grupējums. Patlaban lietā apcietināta viena persona.

16. maijā 18:20

11. martā Pļavniekos pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā. Pēc upura nošaušanas iespējamās vainīgās personas pameta notikuma vietu, taču policija, iedarbinot plānu “Slazdi”, aizturēja vairākas personas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmeklēšanas laikā policija noskaidroja, ka no todien aizturētajām personām ar slepkavību ir saistīts viens vīrietis. Viņam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Pārējās personas, kuru saistība ar notikušo neapstiprinājās, tika atbrīvotas, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Turpinot mērķtiecīgas izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja arī pārējās iespējamās vainīgās personas, kas ir organizēta noziedzības grupējuma dalībnieki.

Patlaban tiek veikti pasākumi, lai nostiprinātu pierādījumus minēto personu saistībai ar noziedzīgo nodarījumu, un turpinātas izmeklēšanas darbības gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Policija izskata vairākas nozieguma versijas, tostarp ka slepkavība izdarīta atriebības nolūkā konflikta rezultātā kriminālu grupējumu starpā.

Vienlaikus jānorāda, ka šādu organizētu noziegumu izmeklēšana ir ļoti sarežģīta un laikietilpīga, tostarp tiek aktīvi īstenota starptautiskā sadarbība. Šobrīd kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšanu un plašākus komentārus policijā nesniedza.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Haritonova grupējuma lietā notiesāto Vaļaginu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000.gadā, atbrīvoja no apcietinājuma.

1998.gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu