tv3.lv

Vajadzīgi vēl 68 miljoni eiro, lai būtiski palielinātu skolotāju algu

Papildu 68 miljoni eiro. Šāda summa ik gadu klāt būtu nepieciešama izglītības budžetam, lai sasniegtu mērķi – 1150 eiro lielu algu skolotājiem. Nozares ministrs Kārlis Šadurskis apgalvo, ka tas nav nereāli, bet iespējams tas būs tikai pēc trim gadiem, kad pilnībā būs reformēta pedagogu atalgojumu sistēma.

2016. gada 10. martā 19:12

Alternatīvo pedagogu algu modeli izstrādājis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa. Plāns paredz atteikties no principa “nauda seko skolēnam”, bet tā vietā ieviest vienotu atalgojumu visās skolās. Proti, noteikt nevis 36 stundu, bet gan 40 stundu darba nedēļu. Par šādu darba laiku vienotā likme būtu 1150 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Kā skaidro Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa, ka būtiskākā atšķirība ir tā, ka ”viņa piedāvātais modelis piedāvā principus, kas ir līdzvērtīgāki un vienlīdzīgāki jebkuram izglītības sistēmā strādājošam.”

”Mēs nenogradējam, ka mazais skolas skolotājs saņem mazāku, bet lielās skolas skolotājs saņem lielu algu. Tas ir vienlīdzības un taisnīguma princips,” norāda Batņa.

Tiesa, netiek noliegts, ka skolotājiem, kas nenostrādā minētās 40 darba stundas, atalgojums būtu mazāks.

Ministrija aprēķinājusi, lai sasniegtu 1150 eiro lielu algu, jau esošajam izglītības budžetam klāt vajadzētu 68 miljonus eiro gadā. Turklāt šī summa neiekļauj pirmsskolas pedagogu algu, kas arī ir būtiski jāpaaugstina. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) uzskata, ka šis mērķis ir reāls, bet varētu piepildīties pēc trim gadiem, kad tiks pabeigta atalgojumu sistēmas reformēšana. Par gaidāmo algas pieaugumu šā gada septembrī vēl runāt esot pāragri.

”Es nevaru pateikt skaitli ”x”, kas būs septembrī. Bet mēs šogad varam modelēt tikai ar tiem budžeta resursiem, kas mums ir papildu pieejami. Pie summārās dotācijas, kas ir 335 miljoni, mums ir papildu 9 miljoni. Ja izdala 335 ar 3, iegūtu mērķdotāciju 4 mēnešiem, tas ir apmēram 8% pieaugums,” stāsta ministrs.

Savu kārtējo atalgojuma modeli ministrija prezentēs vasaras sākumā, un Šadurskis cer, ka jūnija beigās jaunais piedāvājums jau tiks iestrādāts Ministru kabineta noteikumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm