tv3.lv

Vairākiem desmitiem KNAB darbinieku uzteiks darbu

Jaroslava Streļčenoka vadītajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) izmaiņas turpinās, jo plānots uzteikt darbu vairākiem desmitiem biroja darbinieku un tiem piedāvāt amata vietas jaunveidojamās nodaļās.

2014. gada 5. septembrī 22:14

Aģentūras LETA rīcībā nonācis KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstīts rīkojums, kurš paredz ar 20.oktobri izdarīt izmaiņas KNAB struktūrā, darbinieku štatu un amatu sarakstā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīkojums paredz likvidēt Juridiskās un personālvadības nodaļu, Korupcijas novēršanas nodaļu, Darbības nodrošinājuma nodaļu ar amata vietām un Finanšu nodaļas galvenā speciālista amata vietu. Juridiskās un personālvadības nodaļa jau ilgāku laiku vada pienākumu izpildītājs, savukārt iepriekšējā nodaļas vadītāja Ilze Draveniece cīnās tiesā par savu atjaunošanu amatā. Korupcijas novēršanas nodaļu šobrīd vada Diāna Kurpniece, kas iepriekš bargi kritizējusi Streļčenoku.

Juridiskās un personālvadības nodaļā tiek likvidētas 14 amata vietas, Korupcijas novēršanas nodaļā – 13, bet Darbības nodrošinājuma nodaļā – 12 amata vietas.

Rīkojums paredz KNAB priekšnieka tiešā pakļautībā izveidot Juridisko nodaļu, kurā būtu 11 amati – nodaļas vadītājs, divi galvenie speciālisti personāla jautājumos un astoņi galvenie speciālisti-juristi.

Tāpat KNAB priekšnieka tiešā pakļautībā būtu sekretariāts, kurā būtu 12 amata vietas – nodaļas vadītājs, trīs galvenie speciālisti lietvedības jautājumos, divi galvenie speciālisti sevišķās lietvedības jautājumos, trīs galvenie speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos, priekšnieka palīgs, galvenais speciālists starptautiskās sadarbības jautājumos un galvenais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos.

Rīkojums paredz divas galvenā speciālista sevišķās lietvedības jautājumos amata vietas pārcelt uz jaunveidojamo sekretariātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

KNAB priekšnieka tiešā pakļautībā plānots izveidot Darbības nodrošinājuma nodaļu, kuras nosaukums neatšķiras no pašreizējās nodaļas nosaukuma. Nodaļā strādātu nodaļas vadītājs, četri galvenie speciālisti informātikas jautājumos un divi galvenie speciālisti darbības nodrošinājuma un iepirkuma jautājumos, kā arī autovadītājs.

Rīkojums paredz KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas novēršanas jautājumos tiešā pakļautībā Politikas plānošanas nodaļu. Tajā būtu 11 amata vietas – nodaļas vadītājs, trīs galvenie speciālisti izglītošanas jautājumos, divi galvenie speciālisti starptautiskās sadarbības jautājumos un pieci galvenie speciālisti politikas plānošanas un tiesību aktu izstrādes jautājumos.

Lai reorganizāciju nostiprinātu juridiski, Streļčenoks ar savu rīkojumu saviem padotajiem uzdevis vairākus uzdevumus. Piemēram, uzdots līdz 19.septembrim sagatavot uzteikumus Juridiskās un personālvadības nodaļas, Korupcijas novēršanas nodaļas, Darbības nodrošinājuma nodaļas amatpersonām un darbiniekiem, piedāvājot amata vietu jaunizveidotajās nodaļās. Padotajiem līdz 17.oktobrim jāsagatavo rīkojumi par amatpersonu un darbinieku pārcelšanu un attiecīgus grozījumus darba līgumos. Savukārt līdz 20.oktobrim padotajiem jāsagatavo jauno nodaļu reglamenti un darbinieku un amatpersonu apraksti.

Tāpat Streļčenoks uzdevis līdz 1.oktobrim sagatavot rīkojumu par slēgta konkursa piemērošanu uz vakantajiem Juridiskās nodaļas un Sekretariāta nodaļas vadītāju amatiem.

Jau ziņots, ka premjerministre Laimdota Straujuma (V) saskaņoja KNAB reglamentu, kas deva Streļčenokam tiesības sākt izmaiņas KNAB.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā iepriekš paziņojumā presei skaidroja KNAB, ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadītā komisija KNAB darbības efektivitātes uzlabošanai savā atzinumā bija norādījusi, ka nepieciešams izdarīt grozījumus KNAB reglamentā.

Izvērtējot nepilnības pašreizējā KNAB reglamentā, tika atklāti aspekti, kas mazina KNAB darbības efektivitāti. Savukārt jaunajā KNAB reglamenta projektā noteiktā darba organizācijas kārtība veicināšot efektīvāku iestādes funkciju un uzdevumu izpildi.

Vienlaikus KNAB norādīja, ka jauno izmaiņu rezultātā netiek paredzēts papildu budžets un amata vietu skaits netiek ne palielināts, ne samazināts.

Tiks ieteikts KNAB reorganizēt un birojs turpmāk nebūs neatkarīga iestāde, liecina LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija. Pēc atsevišķu ekspertu domām, tas, ka birojs nevienam nav pakļauts, radījis darbiniekos pastiprinātu varas apziņu un izprovocējis konfliktus. Darba grupa atsaukusies arī uz Eiropas Savienības pieredzi.

Darba grupai pirmdien, 8.septembrī, jānoslēdz darbs un ieteikumi jāiesniedz Straujumai. Ieteikums reorganizēt biroju tikšot dots tikai pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm