Vai šai civilizācijai pienāks gals? “900 sekunžu” Lielajā intervijā – vēstures profesors Harijs Tumans

Pašlaik vērojama vērtību transformācija un intelekta līmeņa samazināšanās. Ja ideālu un kultūras, tās plašākā izpratnē, vietā – pamatvērtība ir nauda un bauda – izklaides, tad agrāk vai vēlāk šai civilizācijai pienāk gals. Vēsturē ir daudz šādu piemēru. Tā saka vēstures profesors Harijs Tumans.

2017. gada 16. februārī 20:02

Viņš norāda, ka mūsdienās ir spēcīgu un intelektuālu personību trūkums, tāpēc tikai likumsakarīgi, ka izvirzās tādi līderi, kuru piemērotību augstiem amatiem apšauba.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāpēc klasiskā izglītība būtu jāsaglabā un kāpēc kompetenču izglītības modeli, kurš tiek dēvēts kā nepieciešamā reforma izglītība, profesors dēvē par cilvēka – skrūvītes sagatavošanu?

Harijs Tumans, Latvijas Universitātes vēstures profesors

Ir nobriedusi vajadzība ne tikai pēc pārmaiņām, bet arī pēc līderiem, personībām. Es jau pieminēju, ka mums ar personībām ir problēmas. Visi tādi pelēki, vienādi, politkorekti, runā kaut kādā savā politkorektā putnu valodā, kas visiem jau ir pieriebusies. Jau pirms cilvēks sāk runāt, jau zini, ko viņš pateiks. Tā taču ir. Tas, tāds “establišments” tagadējais, pie kā esam pieraduši. Pēkšņi nāk cilvēks, kurš runā ar cilvēkiem viņu valodā, kurš sauc lietas īstajos vārdos, kurš, šad un tad pārspīlē, kurš sola kaut ko darīt, protams, tas izraisa simpātijas. Tas norāda to, ka ir jāmaina paradigma, tas ir nobriedis. To mēs redzam arī Eiropā, kur jauni līderi.

Par to – piektdien no rīta “900 sekundēs” Lielajā intervijā ar vēstures profesoru Hariju Tumanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm