Vācija apliecina gatavību iestāties par Baltijas valstīm

Vācija apliecina gatavību iestāties par Baltijas valstīm. To, vizītē Rīgā paudis Vācijas prezidents Joahims Gauks. Viņš pievienojās ikgadējām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas prezidentu sarunām.

2017. gada 9. februārī 20:03

Nozīmīgākā politiskā persona Vācijā gan ir kanclers vai kanclere, kā šobrīd. Prezidents starptautiski atpazīstams mazāk, arī pilnvaras, galvenokārt, reprezentatīvas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču, tā kā svarīgākie lēmumi par NATO karavīru izvietošanu Polijā un Baltijā tika pieņemti jau agrāk, prezidenti pārrunāju to īstenošanu dzīvē.

Joahims Gauks, Vācijas prezidents

Drošības situācija ir mainījusies. Tas, kas notiek Ukrainā liecina, ka mēs nevaram tikai nogaidīt, bet jābūt arī aktīviem. Vācija ir solidāra ar Baltijas sabiedrotajiem, arī iesaistoties drošības pasākumos.

Daļa Grībauskaite, Lietuvas prezidente

Jūsu personīgā iesaistīšanās drošības jautājumos, kā arī vienotas Eiropas uzturēšanā, ir ļoti būtiska mūsu valstīm. Vēlos pateikties, par Vācijas iesaistīšanos kā ietvarnācijai karavīru izvietošanā. Pirmos no tiem uzņēmām jau otrdien.

Kersti Kaljulaida, Igaunijas prezidente

Mēs patiesi esam lepni, ka mums ir vienādas vērtības. Par to, ka Vācija rūpējas par Baltijas jūras reģionu, un, ka varam būt vienoti savā nostājā.

Tāpat prezidenti pieskārās citiem aktuāliem ārpolitikas tematiem – Eiropas Savienības nākotnei, Lielbritānijas izstāšanās sarunām, kā arī tam, kāda nākotnē būs sadarbība ar vadošo NATO partnervalsti – ASV.

Raimonds Vējonis, Latvijas Valsts prezidents

Svarīgs jautājums ir par attiecību veidošanu ar jauno ASV prezidenta administrāciju. Vēlēšanas ir notikušas, mēs protams, respektējam rezultātu, un, esam pārliecināti, ka tas ko ASV līdz šim ir apņēmušās darīt jau tiek apliecināts. Gan sniedzot ieguldījumu NATO, gan sniedzot atbalstu dažādu problēmu risināšanā

Gaisotni īpašu darīja fakts, ka Gauks ir audzis Austrumvācijā, un izprot, ko nozīmē atrasties aiz dzelzs priekškara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus, šo var uzskatīt arī par Gauka atvadu vizīti. Šogad beidzas viņa prezidentūras pilnvaras.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm